bugün

su gibi berrak olan gerçektir. bir çok kulüpte gerek yönetim içinde olsun, gerek takım oyuncusu olsun bu insanlar türk sporunun bugünlere gelmesinde en büyük pay sahipleridir. ege tarafında yaşayan çocuklar futbol ve basketboldan başka bir şey bilmezken, kürt çocukları daha küçük yaşta gülle atma , dövüş sporları ve her türlü atletizm dalında çalışmalara başlamaktadır. işte gerçek sporcu böyle olur.
3 bkz. 1 mantık!
(bkz: bsgçk)
(bkz: yok artık ali sami)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
edit: entry başlığa hitafen yazılmıştır. eksilemeyin lan.
(bkz: pkk bu ülkede kürtler sayesinde gelişmiştir)
doğru önermedir.polis hedefli taş atıcılık, molotof atma, gasp ve hırsızlıktan sonra 100 metre engelli gibi bir çok spor dalında oldukça başarılıdırlar.
koskaca türk milleti, sadece egede yaşayan bir azınlıkmış izlenimi veren enrty. buda kürt ırkçılığı işte.
edit : eksile eksile daha bi demokratik oluyosun eksilerken.
herhangi bir kürt sporcu tanıyor musun?şahsen ben tanımıyorum.belki kökeni kürt'tür ama ben kürdüm diye bağıran ve kürtlerin adına yarışmak istiyorum diyen bir sporcu olmamıştır.çünkü bu ülkenin sporcuları hiçbir zaman kürt,laz,çerkez diye anılmamıştır,bu ülkenin yetişen sporcuları kendilerini türk bilip öyle yaşamışlardır.sporcu ahlakı gereği yaşadığın topraklara saygı duymak zorundasın,ama yobazların spordan anlayacağı bu kadar olur zaten.bu ülkenin kürt asıllı türk sporcuları başlık sahibinden daha fazla ahlak sahibidirler.

sporun ahlakını,birleştirici yönünü kullanan yazar arkadaşı tebrik ediyorum önemli bir konuya değinmiş.*
realist olmak gerekirse
kürtlerin geliştirdiği sporlar:
genelleme sporu ( iyi genellerler )
taş atma sporu ( gülle diyenler de var ama bildiğimiz taş... şimdi taş deyip geçmeyin, spor desteklenmediğinden gülle bulamıyorlar, haliyle taş atıyorlar )
kamuflaj sporu ( onlar kadar iyi kamufle olan türk evladı var mı? egedeki erkek çocukları hiç kamufle içinde gördünüz mü )

düşündüm de...
bu kürtler iyi ki var lan, yani salt sporun gelişmesine katkılarına bakar mısın?
Fast food bu ülkede emperyalistler tarafından ortaya çıkmıştır gibi hiç de doğru olmayan bir önerme.
polis daşlama diye bir spor dalı olsa hiç şüphe yok ki bu başlık bir nebze haklı olabilirdi.
(bkz: kürtleri gereğinden fazla konuşmak)
en basit örneği neslihan darnel in kürt olmamasıdır.
(bkz: lol)
futboldan bahsedecek olursak eğer, futbolda kasap diye tabir ettiğimiz futbolculardan bahsedilecek olursa, kasaplık konusunda bi gelişme sağlamıştır tabi.
diyarbakır spor canlı örnektir. kupalar müzelere sığmıyor aman allahım...
güreş de kürt sporudur, futbolu da kürtler öğretmiştir ingilizlere çinlilerden öğrenip, hatta ve hatta spor dışına çıkarsak atı da kürtler eğitmişlerdir ve binicilik sporunu dünyaya armağan etmişlerdir.bi ihtimal windowsu ilk yazan da bir kürttü ama bill gates denen faşist ondan çaldı.
Kıç ile gülünesi önerme.
doğru önermedir.eşeysiz üremeyi sağlayan hücre olan spor kürtler sayesinde gelişmiştir.zırt pırt üreyerek nerden geldiği bilinmeyen bu kürt sürüsü rekora koşmaktadır.