bugün

şu an içinde olunan durumdur. " nasıl olsa yarın pazar koyver gitsin. " diyip kendini sözlüğün şefkatli kollarına atanların dışında, olayı herhangi bir geceden farksız addedip sözlüğe sabahcı kahvesi muamelesi yaparaktan entry den entry ye koşanların da olabileceğini düşündürmektedir ziyadesiyle. *

moderasyon : " uyumayalım ağalar otel değil burası. "
sabahçı yazar : " gözümü dinlendiriyordum abi pardon. bir demli çay daha alayım. "

( bu arada sözlük sayfasının bir yerlerinde de çaylak temin edilir yazmaktadır. )
cumartesi günleri yazarların sözlüğe giriş için rezervasyon yaptırmaları şartına doğru gider bu durum derim ben.(yazar burda düşük yaptı)
pazar sabahına kadar sürmez. zira 30 kişi var şu an, günlerden de pazar(bu son dediğimi gelecek nesiller için yazdım, çocuklarımın, torunlarımın kafaları karışmasın, hemen anlasınlar diye).

edit: lan! cumartesi geceleri hakında bir yargı var ve ben pazar sabahından bahsettim. e ama başlık pazar günü içerisinde, pazar sabahı değil cumartesi gecesi sayılan bir zamanda açılmış. belliydi bu kelimelerle bir bok yapılamayacağı, yanlış anlaşılacağı. daha işin basitinden..
canim sozluk yazarlarinin tatillerini en mukemmel degerlendirdikleri yerdir sozluk suphesiz.
mesela gece disari cikip bir seyler icmek cok mantiksizdir canim sozluk yazarlari icin, ozellikle burda am got tartismak, birbirlerini dusa sokmak varken.
bana gelince ben de bayadir girmiyordum, daha musait oldugum zamanlar olmasina ragmen ama az once uygulamalarda gordum ve bir gireyim dedim, sonrasi malum inanilmaz derin muhabbetleriniz falan.