bugün

turkiye nin boyle bir olaya ihtiyacı var.

hangi gazeteyi acsam, sacmalamıs kose yazarları okuyorum, goruyorum icim cız ediyor. bu kadar mı kotu, tek yonlu, carpıtılmıs yazılar yazabilirler. bu adamlar koselerinde yazdıkları yazıları, sozluklerde yazsalar ayar manyagı olurlar. oyle bir ayar olmak ki sokaga cıkamamak... abi ben surada bir yazı hazırlıyorum ve ayar verilecek her kosesini kapatmaya calısıyorum, sacma olmasın diyorum, isi ciddiyetiyle ele alıyorum. pek cok sozluk yazarı da benim gibi dusunuyor ve davranıyor biliyorum. ama kose yazarları mı? hepsi kendi tek dusunceli gazetelerinde pırıl pırıl kalemleriyle turkiye yi sacmasapan ve lumpen yazılarıyla yonlendiriyorlar. ustelik, siyasi konjonktur degisti mi, para veren el degisti mi bunların da kalemlerinden cıkanlar degisiyor. oysa bir sozluk yazarı boyle mi? kendi tarafında, diger taraflara saygılı, ve sabit cizgisinde...

degistirelim yazarlari. gazetelerde bizler boy gosterelim. su andaki gazete yazarları da emekliye ayrılsınlar.
buradaki yazarların çoğu türkçeyi çok yanlış kullandığından; söz konusu yazarlar, uludağ sözlük yazarlarıysa boktan bir kampanyadır.
uludag sozluk olarak, kendimize ait bir gazete cıkartarak basarabilecegimiz bir kampanya.

okuyucular, bizim cıkardıgımız, yazıları sozluk yazarları tarafından hazırlanan gazeteyi ele aldıklarında, en sonunda her kesimin gorusunu okuyabileceklerini dusuneceklerdir. uc gun icinde bu gazetenin 180 derece donmemesiyse en buyuk artısı olacaktır.
köşe yazılarının altında oy butonu arayan sözlük kullanıcılarını memnun edecek bir kampanyadır.
iddia ediyorum ki birçok köşe yazarından daha kaliteli yazılar çıkacaktır.