1. .
  bakınız sözlük ün sözlük anlamı; bir dilin bütün ya da belli bir çağda kullanılmış sözcük ve deyimlerini abece sırasına göre alarak tanımlarını yapan, açıklayan ya da başka dillerdeki karşılıklarını veren yapıttır.

  bazı yazarlarımız bu tanımı unutup,bir konu hakkındaki düşüncelerini tabiki o konuyla ilgili olarak bir başlık altında belirtmektedirler ve bu durumun olması gereken olduğunu düşünürler. hayır arkadaşlar, bilginin kutsallığını ve onun başkalarına aktarımının önemini anlamayan dar görüşlü insanların bu düşüncesine katılmak söz konusu bile değildir.

  kendini dünyanın merkezinde sanan, hayatta kayda değer işler başarmış insanların düşüncelerinin merak edildiği gibi kendisinin de düşüncelerinin merak edildiğini zanneden , birilerine bir konum sahibi olmuşcasına gösteriş yapan ama aslında hiçbir şey olmadığının farkında olmayan bir yazar tiplemesidir sözlüğü ortam sanan kişi.

  olması gereken; bildiğimiz bir bilgiyi en güzel şekilde başkalarına aktarabilmek ve tabiki bu sözlük içeriğine uygun olarak o bilgi hakkında ki görüşlerimizi,bilginin yanlış anlamlandırılmasına ortam bırakmayacak şekilde açıklamaktır. bu yüzden kendini onemli gören yazarlarımız,sizin o nacizade fikirlerinize hiç mi hiç ihtiyacımız yoktur. bizim ihtiyacımız olan bilginin kendisidir.

  unutmayalım ki hayatın içerisinde bir hiç olarak yaptığınız sığ, vizyonsuz, kayda değmez , önemsiz görüşler büyük bir derya içerisinde bir damla gibi kücücük ve kayda değmez kalacaktır.
  3 -1 ... ankebut29