bugün

sayfanın her yenilenişinde ditty'ye ait entrylerin gözükmesi ile yapılan jesttir. ne kadar doğru ne kadar yanlış, bilemedim.

belki de jest değil, sadece saygıdır.

mekanı cennet olsun.
yazara saygı ve vefayı gösteren, büyük memnuniyet ve takdirle karşıladığımız jesttir. bir de, ağlatan jest.
şık. çok şık.

şimdi daha bir sevdim bu sözlüğü.
sözlüğün haylazlıklarını bir yana bırakıp farklı bir duyguyla bakmaya sebeptir.

tıpkı bir anne gibi ama bazen beni çok üzüyorsun der gibi hatta...
yine de seni sevmekten vazgecemem der gibi.
Sözlükte herkesin aklı uçkurunda değilmiş, takdir edilesi bir jest.
kim düşündüyse alnından öpmek lazım. helal lan!
gulumserken üzüntünün resmidir.
yapılması gerekendi, yapıldı da, takdir edilesi. *
sözlük ululuğunu göstermiştir.
çok iyidir güzeldir de her yenilenişte daha bir hüzün vermektedir.
' sözlük ' ve ' aile ' kelimelerinin bir arada anılmasına sebep olandır. hepimiz çok üzgünüz.
nasıl oldu bilmiyorum ama çok güzel oldu. açıkçası beklenmeyecek bir hareketti..
alkış hakeden hareket..
oldukça şık olmuştur, herkesin hemfikir olduğu gibi.
(#3680278)
yazarımızın her ölüm yıl dönümünde 24 saatlik süreyle yapılması gereken anmadır.
jest değil doğal davranış olup bundan dolayı sözlüğü takdir etmem.

ditty, aramızdaki az sayıdaki değerli insanlardan biri idi. sözlük ulu olduğunu kanıtlamış ve vefakarlığını sergilemiştir. bu kadar.

kadir kıymet bilmeyen bazı "göster amcanlara yazını sabiileri" tabiidir ki sünnetim var ben de ben de diye zırvalayacaklardır. onlara bir şey demiyorum.

değerli insanların aramızdan ayrıldığı zamanlarda, değersizlere kelam etmek lügatımızda yazmaz. çüklerini kestirsinler, ahir zamanda bir ihtimal belki görüşürüz.
yeni öğrendiğim acı olayın şokunu hissederken moderasyonun duyarlı vefakar hareketi ayrı bir hüzün verdi..

sözler yetmiyor bu durumda..demek ki saatlerimizi paylaştığımız coğu zaman kızgınlıkların,çekişmelerin yaşandığı ortamımızda;duyguya, sevgiye özleme dair bir seyler de bulabiliyormuşuz..
çok duyarlı ve ince bir davranıştır.
duyarlı davranmaktan ileri gelen kanımca doğru davranıştır.
moderasyonu tebrik ettiğim, gerçekten hoş bir davranış.
ayrıca arkadaşımızın mekanı cennet olması dileğiyle.
olması gereken ve olandır. tebrikler moderasyon.
tüm sözlük yazarlarının sabahtan beri gösterdiği jesttir.
sözlüğün 'biz' zamirine değer verdiğinin göstergesidir.
gün itibariyle sona eren jesttir.