bugün

"Daha kolay tanınmak için" diyen mahalledeki ayşe teyze her halde. Aksi taktirde düğün davetiyesi pek işe yaramayacaktır.

avukat ve ne yazık ki ismi markası ise Ne yapsın? tüm danışanlarına ve olası müşteri potansiyeline davetiye mi yollasın?

Aklınızın almadığı her şeyi 'hıp bı kıdın hıklırı şıysındın' deyip savuşturmayınız rica edeceğim.

Ya da savuşturun yahu bana ne.

Tanım: "sen evlenme ulan ayı" denilecek yazarların tercihleridir. Saygı duyulur.
zaten saçma sapan soyadlarımız var, bir de marifetmiş gibi iki tanesini yan yana getiriyorlar. ayşegül katrancıoğlu topalak diye isim mi olur amk. ne büyük marifet, aferin size.
Hahaahha kadinlar harap oldu su an bizimle evlenmiyor diye.

Erkeklerin su evlenme olayini kadinlara verdikleri bir odul sanmalari cok komik. Sag ol benimle evlnedigin icin sana minnettarim.

Neyse soyadi sorununa gelirsek babamizin soyadini aliyoruz diye elin adaminin da soyadini alacagiz diye bir sey yok. Keske babamizin da soyadini almsaydik da bu ataerkil duzen olmasaydi ama var ne yazik ki. Senin soyadina sicayim ayrica
sanki şampiyonlar liginin yayın haklarını tartışıyorlar.

hiç mi işiniz gücünüz yok acaba?
Mgks siz bu kizla anlasamayacak gibisiniz, o daha modern sen daha gelenekcisin, biraz da başına buyruk , ayri dunyalar gibisiniz. Soyadı konusuna gelince soyadi evlilikte mesele yapilacak birsey degildir. Kafalar uyusmasi lazim. Soyadi degisse ne olur ayni kalsa ne olur.
Ben evlenirim ne fark eder.
soyadı mevzusu ilginç bi mevzu.
bana kalırsa hukuken yeni aile kuranların kendilerine özel bi soyadı seçmesi mümkün olabilir. diğer türlü ya kadının ya da erkeğin soyadının kabul edilmesi gerekiyor. yoksa çocukların, torunların vs. soyadlarında birtakım sorunlar çıkar. şahsen umrumda olan bi konu değil ama denklik için yeni aile kurumunda yeni bir soyad seçilmesi makul geliyor. tabii bunun da getirdiği farklı sorunlar olacaktır eminim.
soyadına gereksiz mana yükleyen, insanlık için hiçbir anlam ve önemi olmayan bir sümsüğün düşüncesi...

bu zihniyettekilerin soyunun kuruması insanlık adına daha hayırlı olur.