bugün

olmasın zatendir. böyle iyidir. böyle kalsındır. sosyalistlerin güçlü veya çok görünmeye merakı yoktur. hele ki sözlük ortamında zaten böyle bir şeye ihtiyaç da yoktur.
yani buraya 83 tane sosyalist yazarın ismini saysak ne olacak saymasak ne? bu tür şeyler kendi kişiliğini oluşturamamış, belli bir ideolojik formasyonu olmayan, özgüveni olmayan ve güç ilişkileri üzerinden kendini var edebilen lümpen zihniyetlerin işi olabilir.

bir sosyalist yazar, insanı ve olayları anlatırken rehber olarak kullandığı diyalektik ve tarihsel materyalist bakış açısı sayesinde başka hiç bir "ilave"ye, takviye kuvvete gereksinim duymaz.
tabi bu anlattıklarım sözlük ortamı içerisinde böyle. yoksa sosyal hayat içerisinde iken her sosyalist sınıf'ını bilmeli, safına geçmelidir.
(bkz: tkp den nasil sosyalist olunur dersleri)
(bkz: chapter one)
Sosyalistlerin çok görünmek gibi derdi hiç olmadı. Önemli olan sayı değildir fikirin gücüdür. Lenin yola çıktığında yanında 4 kişi vardı sayıları azdı ama fikirleri güçlüydü yayıldı.
70 ayrı fraksiyonda oldukları için oluşturamadıkları birliktir.

5 sosyalisti aynı odaya koy 5 saat sonra 3 ayrı örgütle çıkarlar oradan. çok seviyorum bu sosyalist çocukları ya... *
--spoiler--
hep ben biliyom hep ben biliyommmm
--spoiler--