bugün

Sayfalarca övünmesi pek zevkli aktivite. Genel sözlük kullanıcı profilidir, diğer sözlüklerde de durum bu; bu insanlar instagram, Facebook, twitter vs. Bilimum uygulamaları kullanmamakla övünüyor. Eli yüzü düzgün olmayan, özgüvensiz birtakım insanlar ilgi ihtiyaçlarını burada karşılarlar. Çünkü buradaki sen yazıp çizdiğin sensin. Diğerlerinde ise görünen. Diğerleriyle kıyasla yarıştıracak kadar iyi hayatlara sahip olmadığını düşünenler buradadır.
Biraz da tüm bunlara doymuş kimseler vardır. Sözlüklerde yazarlar, tavsiye verirler, öğretirler.
Yapmacıktan uzak sessiz sakin hayat sürmek isteyenlerin yapabileceği eylem.
bi yazmak kaldı geriye. rahatlıyorum böyle işte.
Tanıdıklarım bana dayanamıyor ben de onlara. Kapattım burda tanımadık tanımadık takılıyoruz kardeşçe. KArdeşçe olana kadar donuz listesi epey bir kabardı o ayrı.
sosyal medya bu kadar yayılmadan önce bile sözlükler vazgeçilmez bilgi kaynaklarındandı. hala daha böyle olması son derece normal. bence bu durum yıllarca daha devam da eder
(bkz: yaz bir dal)
kimine göre en makul eylemdir.
zannımca daha özgürlüğüne düşkün, başkalarının her an ne yaptığını öğrenmesinden hoşlanmayacak ve dilediği konuda kendini beyan etmek isteyen insanlar daha çok sözlüğe yönelir.
valla ben hepsini kullanıyorum ama gerçek şu ki;

artık sosyal medya olmadan gerçek ve doğru bilgiye ulaşmak zor.

tv gazete vb. kurumlar kimin elinde belli.

bundan dolayıdır ki. bence herkes her ortamı kullanmalı.
aynı zamanda saksocu haber siteleri yerine eksisozluk gündem başlıkları takip edilse daha hızlı ve doğru bilgiye erişilebilir.