bugün

zaman kazanma amacını güden siyaset adamlarıdır. öncelikle lafı geveleyip, başlangıcı uzatarak düşünme fırsatı elde ederler.

- bu memleketi bu hale getirdiniz, bundan sonra kurtarabileceğinizi mi sanıyorsunuz?
+ öncelikle bu güzel soru için teşekkür ediyorum. gerçekten bu okul bünyesinde, yakın zamanda önemli yerlere gelecek olan gençlerimiz var.

tabi teşekkür ettikten sonra, ufak bir gazlama ile reyting toplayarak, insanlarda iyi izlenim bırakmaya çalışırlar.
iki kelimeyi bir araya getiremeyen,zamandan bari alayım nasıl oyalarım düşüncesiyle saçmalayan kişilikler ...
tartışma programlarının ve meclis oturumlarının olağan süresine en az yarım saat katan hadisedir, teşekkürle başlayan konuşmaların küfürle bitmesiyse siyasilerimizin becerilerini görebildiğimiz ender durumlardandır.
teşekkürden sonra alakasız bir konuya dalış yapacak siyasinin ince manevrasıdır. miadı dolmuştur. kullanmamakta fayda var.
bir siyasetçi klasiğidir.bilinçli olarak söylendiğini sanmıyorum.

-deveyi hamuduyla götürdüğünüz söyleniyor? ne diyosunuz bu konuda?
+öncelikle teşekkür ederim.

edit:deve hamuduyla değil havuduyla götürülüyomuş efenim.doğrusu havudmuş öğrenmiş olduk böylece.
aslında konuşmak istemediği ve muhtemelen açığı olan bir konuda soru sorulduğunda artık pek de kaçışının olmadığını gören siyasetçinin başvurduğu yöntemdir. hah ben de bu soruyu sormanızı bekliyordum, korkacak hiç birşeyim yok demeye getirir. sanki o soru sorulmadan o konuda konuşması silah zoru ile yasaklanmış sanırsınız.

-sayın falanca, bakanlığınızın açtığı filanca ihalenin sizin kardeşinizin firmasına haksızca verildiği iddia ediliyor. ne diyorsunuz bu konuda?
-öncelikle bu soruyu sorduğunuz için çok teşekkür ederim.
"ulan bu ne biçim sorudur, dur kafamda biraz toparlayayım" diyen insandır.