bugün

güneşin bir çocukluk yapıp artık eskisi gibi yüzünü göstermeyeceği, karanlığın aydınlıktan nöbeti erken alacağı, açık kalan kapıların arasından esen serin rüzgarların üşüteceği bir bahar yaklaşıyor. sonbahar yaklaşıyor evet. yaşanmamış bir mevsimin kokusundandır bu heyecan.
akşamlar habercisi şu sıralar, yine geliyor akabinde; kış... yapışın uzun kollulara.
Sonbahar yaklasiyor hatta hafiften gelmis olabilir bu da benim gibi soguktan cok etkilenen ve yaza doyamayanlara koyabilir. Kabullenmekte zorlandigim gercektir.
diğer adıyla hazan mevsimidir, kasvetli bir mevsimdir. çocukluğumdan beri insanların sonbaharda bir yıl yaşlandıklarına inanınırım. o yüzden garip his telkin eder.

Yine Hazan Mevsimi Geldi isimli bir parça bu durumu daha iyi açıklar.

http://www.youtube.com/watch?v=ZmIedo0pY3s
okul mevsimi olduğu için stresi şimdiden hissetmemize neden olan hadisedir.
uçuşan yapraklar kalkık mont yakaları hafif gevşemiş kravat sağ elinde sigara, karakalem bir resim çalışması, teomanın klibi kupa kızı sinek valesi...
Bu sonbaharin son baharim olacagi korkusunu deprestiren durum.
küçük yaşlarda dışarıda oyun oynamak için en uygun hava koşullarının olduğu mevsimdir. Borçka'nın o kasvetli havası yok mu?
kasvetlidir lakin güzel olandır.

şahsımın en sevdiği mevsimdir kış ile beraber. güneşin yakıcılığı yoktur, gündüzleri yine ince giyinilebilir lakin akşam bu durum ortadan kalkar.
düşünmesi bile huzur verici olan olaydır.
sözlükteki liselilerin gitmesine delalet eder. ama ben de seferde olacağım . (bkz: yazar burada isyan ediyor)
Cayır cayır yakan yaz mevsiminin ardından sevinçle karşıladığım olay.

35 derece sıcak %60 rutubet nefes alınamayan caddeler evler. Bu havada insanlar nasıl eğlenir, mutlu olur bilemiyorum, herkes kuşadası'nda bodrum'da şarköy'de yazlık evlerde gündüz deniz akşam mehtap geçirmiyor yaz mevsimini. çalışan istanbullu için yaz mevsimi tam bir çin işkencesi.
düşünmesi bile ürkütücüdür.
ne güzel doğal gaz faturası yoktu, evde cıbıl cıbıl dolaşıyorduk.
şimdi öyle mi? kışlıklar piyasaya çıkacak, kelem yaprağı gibi kat kat elbiseleri giyeceğiz.
yazın gözünü seveyim.
başlı başına mutluluk sebebidir.
Autumn is coming diyen insanların türemesine sebep olacaktır.
mağazalarda yazlık giysilerin %80'e varan oranlarda indirildiği zamandır. be birader şunu yazın indirseniz ya ozaman alsak, ben şimdi kışlık alacaktım diye söylendiğim, tersi mevsimlerde dejavu yaşattıran zaman...