bugün

Şüphesiz ki Fırat Kalkanı operasyonunda Rus uçaklarının bombardımanı sonucu şehit olan askerlerden 26 yaşındaki tankçı uzman onbaşı Emre Mücahit Topaldır.

Uzman Onbaşı Emre Mücahit Topal'ın, izine geldiğinde ailesine, "Oralarda durum çok kötü. Şartlar çok ağır, ben şehit olacağım. Ölürsem, cenazemi memleketimiz Andırın'a defnedin" diye vasiyet ettiğini belirten yakınları, ağır kış şartları nedeniyle bu isteğinin yerine getirilemediğini söyledi.

http://www.haber7.com/gun...acagim-diye-el-baba-gitti

şimdi sorum şu. her türlü canlı için seferber olan ( damda kalan kedi, dağda kalan dağcı, yolu kapanan köy vs vs.) bu ülkenin itfaiyesi, belediyesi, karayolları ekipleri, arama kurtarma bilmemneleri şu gariban adamın son isteği için seferber olamadı mı? ailesine destek veremedi mi? köyüne ulaşıp bir mezar kazamadı mı?

yazıklar olsun lan.
Bir kez daha beni haklı çıkartmış olaydır.
Bu ülkede askersen köpek kadar değerin yok.
türk askerinin değerini ortaya koyan durumlardan sadece biridir.
Yazıklar olsun bu sistemi var edenlere ve onları destekleyen yavşak sürüsüne.
Yürekleri yakan vatan evladı.
Ulan yazıklar olsun şuncacık isteği yerine getiremeyenlere.
Ulan böyle dünyanın adaletini silkeyim be. Ulan vatan için can vermiş bir yiğidin son isteğini yerine getirmek bu kadar mı zordu be.
kahreden bi durum. yerin dibine girdim. bugün sadece bir gün geçmedi ömrümden. rezil oldum. çırılçıplak istanbulun göbeğinde kalsam bu kadar utanmazdım. karamsarlık çöktü; ne yani, ben izmirde ışıkkent şehitliğine yahut doğancay mezarlığına da mı gömülemeyeceğim?! vasi'm halbuki dünya barış anıtının oraya yaptıracağını söyledi kabrimi. yalan olacak anlaşılan.
siz ne bekliyordunuz? ulan asker yakılıyor, kırbaç ile dövülüyor, istenildiği zaman soytarı gibi tutuklanıyor, kafası kesiliyor, köprüden atılıyor, ahırlarda yatırılıyor sonra istenildiği yere gömülmediği mi sizi şaşırtıyor zaten suriye'de ne için orada olduğumuzu açıklamıştım.
Vatan için can veriyorsun ama istediğin yere bile gömülemiyorsun çok acı.