bugün

su katılmaz gerçektir.
Enflasyon sepetine pinpon topu ve şemsiye koyup enflasyon hesabı yapan tc yetkililerince benzin, temel gıda, ve elektrikte 200% ü geçik zamlar olmuşken çalışan kesim ve özellikle asgari ücretliler açlık sınırının bile altında bulunmaktadır. Normal devlet memurları ise hesaplanan yoksulluk sınırını kıl payı geçmektedir.
Millet vekillerinin 8bin tl ile ne için geçinemedikleri açıktır.

Gariptir ki halk başka türlü bir mazoşistir, emeği hakkı sömürülen kişiler iki paket makarnaya oy satmaktadır. Asıl satılan oy değil kişilik ve onurdur.
Hadi herşeyi geçtim, ya eğitimli gençlere ne demeli bu sistemin içinde her türlü bilgiye sahipken bozuk plak gibi başbakanın söylediği sözleri ve fikirleri ortaya atmaktadır.
Düşünebiliyor musunuz kendine ait bir fikri olmayan okumayan araştırmayan iyi ve kötüyü, haksızlığı ve doğruluğu ayırt edemeyen öğretmenler, avukatlar, hakimler, doktorlar yetişiyor bu devlette.

Kendisi yaşamadığı halde ne yani chpyi seçelim de, karneyle ekmek tüp mü alalım diyor bu gençler ironik değil mi?

Cem uzandan ne farkı kaldı recep tayyip erdoğan'ın?
Ben size söyleyeyim ikisi de hırsızdı.
Biri yol yaptı, biri spor kompleksleri.
Biri deprem için ayrılan bütçeyle yine yol yaptı, birisi ilk özel televizyonu kurdu kendi gsm şirketi telsimi kurdu.
Ne farkı var ikisinin gerçektende?
Yaptıkları iki üç göstermelik şeyle götürdükleri milyon dolarların üzerini örten insanların birbirinden ne farkı var?
işsizlik arttı.
altın yükseldi.
benzin yükseldi.
et yükseldi.
tüm temel gıdaların fiyatı yükseldi.
elektrik, doğalgaz zamlandı.
kiralar arttı.
tüpü ne sen sor ne ben söyleyeyim.
maaşlara komik komik zamlar yapıldı.
önceden 1 kilo alınan et, emeklilerin evine gram gram giriyor şimdi.
olsun tarımda dünya deviyiz diye höykürenlere saman ihraç ettiğimizi ve çiftçilerin parasızlıktan bi sonraki ürünü ekemeyeceklerini bildirmiş olayım.