bugün

son 11 yılda ekonominin geliştiğini zanneden cahildir.

bu cahillere ekonomi nasıl gelişti hele bi anlat dediğinizde çayından bir yudum alır ve şöyle der "yunanistan ne durumda baksana"
bu cevaba karşılık genç şu soruyu sorar "peki sen çin i görmüyor musun"

sonuç olarak çin bile 11 sene önce ne durumdaydı nerelere geldi. çinden toplu iğne bile alacağımız zaman düşünürdük kötü mal çıkar diye. şimdi ülkedeki tüm ihaleleri çinliler alıyor. hava savunma sistemi ihalesi bile çin e verildi.

akapelilerin yeğenleri çocukları bile oradan mal getirip satıyor artık.

fabrika kurmayı düşünen yok ama. hızlı yoldan mal getir sat mal getir sat.

son 11 yılda ekonomi rezilleri oynuyor. ecevit zamanındaki devalüasyon olmasa neden bahsederdi bu cahiller bilemiyorum. abd deki krizin etkisi yüzünden olan krizi bile atatürk e bağlayanlar var.
ekonomist in açtığı başlık olsaydı ha bu bi sik biliyorda öğretiyor derdim fakat açıklamaya bakılırsa cahil olduğunun farkında olmayan biri tarafından açıklama zannettiği zırvayı bize sunmuş.şimdi buna ne dersen boş çünkü çin malından örnek vermiş tabi bu çok önemli çünkü çinden bi bok aldın mı battın gitti.
yazıya sadece yegenleri çocukları bile çinden mal getirip satıyor kısmında katılıyorum.
nerden mi biliyorum çalıştığım şirket bu işi yapıyor.. bim'deki tüm elektronik eşyalar çinden geliyor. getirende mehmet sarımermer.