bugün

Her solcu ateist olmak zorunda değil. insanları böyle kalıplara koymamak lazım. Bu kalıplar önyargıyı oluşturur. Bu kalıpları da aslında konuya tam hakim olamayanlar oluşturuyor. Sağcı olup Atatürk'ü de sevebilirim. Bu skolastik düsünceden bir kurtulun bence. Kapalı olup laikliği savunabilirim. Açık olup dinime de sahip çıkabilirim.
"Kapalı olup laikliği savunabilirim." kısmı olmasaydı + verecek idim. Bu cümledeki soruna gelince; şöyle ki :

Kapalı olan bir kadın allah'ın ayetlerine saygı gösteriyor demektir, ka'ale alıyor demektir, uyguluyor demektir. Peki bu ayetler nerededir ? Kur'an'ı Kerim'dedir.Peki aynı Kur'an'ı Kerim ne diyor ? " Seni sabit bir "şeriat" üzere kıldık." Yani, bir devlet yönetiminde dinden sıyrılmak, dinden beri durmak gibi bir şey söz konusu olamaz. ;

Bu cümle dışında katılıyorum. insanlara öngörülü yaklaşmak olsa olsa acizliktir.
tebrik edilebilecek cümle.
iki sol yayın çıkartıyorlar büyük bi hevesle alıyoruz satış işlerine yardım ediyoruz bi bakıyoruz daha ilk sayıda karikateistten 2 tane karikatür konmuş, islamafobi içerikli 3 paragraf yazı yazılmış, e şimdi sen solcu bi yayın olarak halkın yayını olduğunu iddia ediyor, islamı aşılayan tüm yayınlara küfür ediyorsun, kalkıp kendi yayınında insanlara dini konuda bir şey aşılamaya kalkıyorsun? bu olmaz, sen bir solcu olarak niye bunlarla uğraşıyorsun ki, hayır tüm memleket sosyalizme gönül verdide konferans topladık tek anlaşmazlığımız din mi kaldı? sen insanların duygularını dini değerlerle sömürenlere karşısın, adam senin yayınını alıp okumaya kalksa onu görür görmez bırakır, çok kızıyorum bu tarz olaylara cidden.

bırakın, siz dünya görüşünüzü ideallerinizi hedeflerinizi anlatın, dini konularda dayatma yapmayın, siyasetle ilgilenin siz.

isteyen istediğine inanıp sizin partinize üye olabilsin sizin yayınınızı okuyabilsin.

evet, iş bu entry Türkiye sol fraksiyonlarına eleştiri içerir.
Ateist sağcı çok daha mikroskobik sanki, kavramlar bizi bisexsülelizme götürcek birazdan.