bugün

tanım: doğru bir düşüncedir.

evet efenim bütün olmasa da sokakta karşılaştığımız çoğu kötü olayın altında kürtlerin imzası vardır. karıya kıza laf atmadan hırsızlığa, birleşip* adam dövmeden kapkaççılığa, polise askere taş atmalar, dükkan yağmalama, gece yol kesme, yılbaşında taksimde kadınlara tacizde bulunmaya gibi türlü türlü olayların altında genelde nedense kürt kardeşlerimizin parmağı vardır. öyle ki kürt mahalleleri vardır şehrin banliyölerinde ve buralarda her türlü kaçakçılık, hırsızlık, gasp gibi olaylar çokça olur. nerde bir erkek kız arkadaşıyla caddede dolaşsa eğer ki bir laf atılmışsa o laf eden yüksek ihtimal kürttür ve sayıları illaki fazladır. yoksa yemez yanında erkek olan bir kıza laf atmak. zaten böyle bir terbiyesizliği kürtten başka kimse yapamaz.
oysa ki bakınız genelde türklerin yaşadıkları mahallelere son derece temiz ve olaysız yerlerdir. olaylar olmuyor mu tabi ki oluyor ancak yukarıda bahsedilenlerin yanında lafı bile geçemez.
(bkz: cehaleti belli eden saptamalar)
eğer ki; türkler de kürtler gibi insandan sayılmasaydı, istenmeseydi böyle bir ülkede, ellerinin tersiyle itilseydi, evet türkler de kürtler gibi olabilirlerdi.(böyle bir yazıyı ayrım yapılarak açılan başlık altında yazıldığı için bende böyle bir yazı yazdım). yada bunlar bir alevi, laz veyahut çerkez de olabilirdi. türk-iye cumhuriyeti adı altında yaşayan herkesin türk olduğu gibi bunları da yapanlar türklerdir derim ben ancak.türk milletinin kanında var bu. eğer ki bir ayrım yapılacaksa; güneydoğu bölgesinden bahsedilmelidir. evet bu bir gerçektir,o bölgede bunun yoğunluğu fazladır.ama önemli olan fazlalık değil var olup olmamasıdır.heryerde bunlar vardır.her bölgeyi tek tek bu şekilde ayıracak olursak vay bu dünyanın haline.
(bkz: başıma taş düştü kürtten bildim)*
(bkz: allah seni taş yapar)
ırkçı ve tekdüze bir düşüncenin önermesidir. Sokaktaki çoğu kötülüğü* doğulu mizacına sahip adamlar yapar evet ama bütün doğulular kürt değildir. (bkz: tüm doğu anadoluyu kürt sanmak) bu ilk yanılgıdır. eğer bu önermenin gerçekçi bir yanı varsa o da kente doğudan gelmiş ve yaşadığı yerin kuralları gereğince cinselliğini çoğu zaman bastırmış bir erkeğin, kadının kadın olmaktan çekinmediği bir şehre girmesiyle, bastırılan cinselliğin sokakta kadınlara laf atma, sözlü tacizde bulunma olarak ortaya çıktığı gerçeğidir. Ben bunun kişinin kendi elinde olduğuna, aldığı kültür farklı olsa da zamanla kendini geliştirebileceğine inanıyorum fakat bu ilk bocalama sürecinde hiçbir suçu yoktur doğudan gelen kardeşlerimizin. Suç doğuya medeniyet götürmeyenlerindir. Ve doğuya medeniyet götürmeyi geciktiren de bizzat biz türkleriz. Eğer kötü bir kürt varsa onu kötüleştiren de biziz.
Nasıl bir zihniyet ki suçu hep karşı tarafta arar hem de yıllarca birlikte yaşadığın bir milletin insanlarında.
Bu zihniyetlerden tek bir ricam var sokaktaki kürtlere baktıkları kadar sahnedeki kürtlere de baksınlar. Bir tane türk Aynur Doğan göstersinler.
(bkz: ırkçılığın dibine vurmak)**
gasp, kapkaç, tecavüz, tinerciler. başka bir ırktan olacak değil ya. amerika'da bu işi zenciler yapar, burda da kürtler yapıyorlar.

bunun nedeni nedir ? 90'ların başındaki ırak-iran savaşında sevgili cumhurbaşkanımız turgut özal, sınır kapılarını açıp zibilyon tane kürdü topraklarımıza aldırdı. biz insanlık yaptık, acıma yetime döner koyar götüne sözünü unuttuk.

bugün ne oldu, hayatları seksten ibaret olan, ortalama 8-10 çocuk yapan kürtler, köylerden şehirlere göçtüler. burda da tutunamadılar, aç kaldılar. çoğu çocuk sokaklara düştü. bazısı tinerci oldu, bazısı gasp-kapkaç yapmaya başladı, tecavüz de unutulmamalı. yanlış diyen, gitsin banyosunda sivilcelerini sıksın, yağlı saçlarını yıkayıp bir sokağa çıksın.
Bu millet bu kadar ırkçı değildi bu amerikan filmleri izleye izleyemi oldu acaba.

Come on meaan