bugün

sokak köpeklerine selam vermek adam olmaya çeyrek var demektir.

(bkz: sadri alışık)
görsel
(bkz: naber lan it)
en çok sevdiğim şey sokaktaki hayvanlardır. yalnızlığımı onlarda görürüm.
huzur veren bir eylemdir. sürekli deneyin, bir süre sonra onların size gülümsediklerini hissedeceksiniz.
özellikle şehirlerarası yollarda, köyün içinden geçerken yolun kenarında bekleyen kuçulara korna yapın, siz gözden kaybolana kadar arkanızdan bakacaklar, bu beni nereden tanıyor diye.
pis bakanlara genellikle "saygılar abi" diyorum.
yaşayan herseyın selamı hak ettiğini gösteren bir kelime.
işte hep bunlar yalnızlık.
şahsımın hafif bir tebessüm eşliğinde göz kırparak gayet cool bir şekilde gerçekleştirdiği eylem. hayır bi gören olsa zavallı hayvana kur yapıyorum sanacak. fakat kimin ne sanacağı benim umrumda mı? elbette hayır. ben o hayvana o selamı çakmadan geçmem arkadaş..
Sadece selam verecekse hiçbir mazuru olmayan bir aktivitedir.
bugün bi tane gaddar esnaf tipli kılıklı köpeğin yanından geçerken bi bakış attım (o selam oluyor işte, köpeklerde selam poz vermektir) köpeğin havlayıp mavlayıp artistlik yapmasıyla bundan sonra hak eden köpeklerde uygulamayı düşündüğüm eylemdir. hem benim bitanecik pitbull-pointer kırması çok matrak bi köpeğim var zaten. çevredeki arkadaşların köpekleriyle de aramız iyi.
arada sırada yaptığım şey. selamın aleyküm emmi diyip konuştuğum dahi oluyor. ilginç ama güzel.
bazı insanlara aptallık gibi görünen bir durumdur. köpeğe taş ve tekme atan insanla selam veren insan arasında ki farkı bi düşünün.
genelde sabahları işe giderken karşılaşılan köpeklere verilen selamdır. günaydın dersiniz bir anlam veremez ama bakar gözlerinize derin derin.
Yapana huzur veren harekettir.

Bir süre sonra köpeklerin siz eve döndüğünüzde size eşlik ettiklerini göreceksiniz.

Bir kap yemek, bir kap su koymayı da ihmal etmezseniz..
Gece gezintilerinde yaptığım eylem. Bir köpek ya da kediyi kucağıma alıp severken dertleştiğimde olur.
Benimdir bu işi yapan. Genelde napıyonlan, naberlan, nereyelan tarzı sorular sorarım, şuana kadar cevap alamadım lakin istikrarla devam edeceğim.
sürekli yaparım ama tepki alırım genelde.
şöyle,
sokakta bir köpek görsem, "naber lan köpek" derim gülümseyerek. yanımda biri varsa eğer, %90 "niye öyle diyosun zavalliya" gibi bişey der. anlamamaklı bakarım ben buna, "noldu amk ne dedik ki" gibisinden. meğer o şekil köpek denmezmis. bana dese biri benim de hoşuma gitmezmiş. e gitmez tabi, o köpek ben insan. bana kim niye köpek desin ki durduk yere. derse de döverim gücüm yettiğince.

selam verirseniz de içinizden verin, kafayla falan selamlayin. alınıyomuş hayvanlar.

-"sensin hayvan ne biçim konuşuyosun hayvanla!"

evet, hayvan da demeyin hayvana, yazık.
yapan kişiye adamın dibisin deme ihtiyacı duyuran eylem. zira kişinin kalbindeki sevgi ve merhameti açığa çıkarır ki merhameti olmayana merhamet olunmaz..
Insanlari tanidikca, hayvanlari daha cok sevmeye basladim.
işte bu insan benimdir. Onların da bir çift kelimeye, bir göz kırpmaya ihtiyacı vardır. Sevilmeyi, şefkati, gülümseyi en çok hak eden onlar..

onlar çoğu insandan daha "iyi" canlılar, nolur hayvanlara "hayvan" gibi davranmayınız.
Yolumun üstündeki arsada duran 4 yavru ve annesine 2 kere yemek götürdüm arsanın girişine bırakırken yemeği hep kovaladı beni sınır ihlalinden dolayı. Daha sonra taşındılar ordan. Gece kopek sürüsü havlamaları falan duydum baktım bizimkiler. 2 ay geçti yemek vermemin üzerinden hatırlıyor mudur ki beni. Diğer köpekler saldıracak olsa korur mu merak içerisindeyim.
Önce birbirinize vermeyi öğrenin sonra sokak köpeklerine verirsiniz.
sadri alışık abimizin sözü üzere uzun zamandır uyguladığım bir olay.
mahalle de 4 ü 5 i beraber dolanıyor. bunlar da reislik var mı bilmiyorum da bunların da reisi gibi birşey var. siyah renkli bir köpek. önce bu havlıyor diğerleri de bundan gaz alıp havlamaya başlıyorlar. Ne zaman birini tek görsem dalga geçiyorum. napıyon lan? geçen arkanda ki ibnelere güvenip havlıyodun hırlıyodun falan yakışıyor mu? bazen de bu kara ibnesi olur olmadık yerden çıkıp havlıyor ödüm vucüdumun en ücra köşelerinde ki maddelerle bir karışım oluşturuyor. diyorum kara bir dur gözünü seveyim havladın ne geçti eline tamam hav havladın falan da ne yani ne oldu şimdi?