bugün

emine beder'i emine beder yapan,ümit usta'yı ümit usta yapan,pınar altuğ'u boşatan hep bu soğanların pembeleşmesidir.
başlığı açanın bilgisizliğini gösterir. canım kardeşim. soğanlar ya kavrulur, ya öldürülür. soğan kızartması başkaca bir aperatifin adı olup, (bkz: burger king) de yeyin afiyet olsun.
"soğanı öldürmek" deyiminin anlamı.
(bkz: soğanları pembeleşinceye kadar kavurmak)
soğanlar istenilen geometrik şekilde doğranır yağ konulmuş tavanın içine aktarılır daha sonra ocağın altı ateşlenir çazur cuzur sesler eşliğinde kızarır ve renk alır baştan beyazdır daha sonra pembe vb. renkleri alabilir pembe ile siyah arasında az zaman vardır. ocaktan hemen kurtarmak gerekir ama fazlada çiğ kalmamalıdır *
sulu yemeklerin olmazsa olmazıdır.
denenmiş ancak ulaşılamamış bir sonuçtur. pembeleşmiyorlar efendim, direkt kararıyorlar bunlar.
yıllardır kavurup da bir kez pembeleştiğini göremeyenleri şaşırtan tarif. taba rengi olmaktadır soğanlar. en iyi ihtimalle turuncudur. pembeden kasıt; toz pembe midir, siklamen midir sorusuna açıklık getirilmelidir.
* * *
ya ben renk körüyüm yada bizim tava pembe rengi sevmiyor, nedense her seferinde siyah olarak alıyorum soğanları, bilimsel olarak incelenmesi gereken bir konudur, osuruktan konularla uğraşan isviçreli bilim adamları şu soğan işlerine bir baksın ülkenin geleceği bu konuya bağlı fakat onlar ilgilenmiyor .
yemek ustalarının standartıdır.