bugün

annenizin bir yıllığına yurtdışına gitmesi, korkularımız, en sevdiğimiz şarkılar gibi sözlüğü forumlaştıran "format"tır.
deşifre olunmaması için ütopik birkaç örnek;
yanlışı; ebenize söylenesi küfürler
doğrusu; ebeye söylenesi küfürler

yanlışı; ananızı alıp gitmek
doğrusu; anayı alıp gitmek

yanlışı; babanızı alıp gitmek
doğrusu; babayı alıp gitmek. (bkz: daha gider bu)
sözlüğü forumsallaştıran, forumsallaştırmaktan da öte saçma sapan "beraber olduğunuz erkek gerçekten de hayatınızın erkeği mi" tarzında testler yapan kadın dergilerine döndüren formattır.

sevgilinizle haftada kaç kez seks yapıyorsunuz?
sevgiliniz ilk seviştiğiniz geceyi hatırlıyor mu hatırlıyorsa ne kadarını hatırlıyor?
sevgiliniz size en son ne zaman "pötürceğim" dedi?

ne dersiniz pardon, ne denir? pek sözlük gibi olmadı ha?

o yüzden yapmayalım efendim.
(bkz: uyumadigimi farkeden babamin suskunlugu)
(bkz: geç oldu burdan bize gidelim mi)
moderasyonun defalarca uyarmasına karşın devam eden başlıklardır.
ulu sözlük uuserlerine nereden nereye geldiklerini görmelerini sağlayacak formattır. aslında insan bu başlıktan çok gelişmeler kısmını 1. sayfadan itibaren okuyunca kesinlikle "vay be biz nerden nereye gelmişiz" demekten kendini alamıyor.
sözlük yazarlarının düştüğü hataların başında gelen format çeşididir, evet böyle bir tanım oldu.

ne yazık ki birçok örneği vardır fakat gammazlanamaz bu formatla açılmış başlıklar. gammazladın diyelim, bahane olarak ne göstereceksin? bulamadım ben, bulan var mı lan?
uuser kardeşlerimizin bazılarının hala kurtulamadığı bir hastalık olup, görüldüğü anda anda adamın içini kaldıran başlıkların formatıdır, sözlüğe aykırıdır. misal tazesinden buyurun;
(bkz: kurstaki hocanı kız arkadaşın yapmak)

aynısının tıpkısı;
(bkz: sizli bizli baslik acmak)
malesef moderasyon tarafindan musade edilendir. ondan sonra sen gel basliklari sansurle, adama gotuyle gulerler. hele zaman tanimlamasi olmayan basliklar daha da komik. turkiye'nin son 3 yildaki durumu, yok rusya nin ilk 3 aydaki ekonomik performansi... gammazliyorsun, sonra bakiyosun ki degismemis. ondan sonra da biri vajinayla ilgili baslik acinca silerler, formata uyan seyleri sil, uymayanlar kalsin. ne formatmis bu arkadas, ayni kasar bakire kiz vajinasi gibi esnek, sokuyosun sokuyosun bir sey olmuyor.
(bkz: deniz baykalın size sen demesi)
son alinan duyumlara gore aslinda ezelden beri uludag sozluk'te yasak olmayanmis.
(bkz: enseye şaplak göte parmak)
sizli bizli açmıyorum. senli benli açıyorum; yine tepki gösteriyorlar.
entryde smokin ve tuvalet zorunluluğu vardır. bu tip formatta çayıra yatarak entry girilmez.
başlığın dedikodu havası içinde olması durumu sanki babanı aleme şikayet edercesine dedikodu yapmak.
hala bir türlü dikkat edilmeyen hatalar bütünüdür. artık müsaade edilmemelidir bu duruma.
sözlüğü foruma döndüren format. aynı başlığı sizli bizli yazmadan da açabilirsin, azıcık kafayı çalıştır be abicim, çok mu zor?
mide bulandıran, insanı sözlükten soğutan, ucuz, gereksiz, saçma şey. keşke yasaklansa diyeceğim de, doğru dürüst denetim kadrosu bile olmayan bir sözlükte bu tür şeyler istemek beyhude bir çaba tabi.