bugün

(bkz: cevab veremedi)

edit: lan ne olmuş burda lan..öhmm neyse sizin de anlayacağınız gibi başlık üstüme kalmış bulunmakta. bundan önceki 2 entry için hiç üstüme vazife olmamakla birlikte bir açıklama yapma gereği duyuyorum: başlığı açan arkadaş saçmalamış, 2. entry yi giren arkadaş da cevaplayamayacağı bir kaç soru sormuştu. işte böyle, selametle efendim...
ezik milliyetçi övünmesi. tarihinden başka övünecek bir şeyleri kalmamıştır genelde bunların.

(bkz: kızılderililer türkmüş)
mu kıtasından türeyip uygurlara köken olmuş, gerçek tarkanı bünyesinde barındıran, tüm soyların anası asena'nın torunu yigit, yagız delikanlının kul-teig-in söylemi. aman tengrim, sen nelere kadirsin.

-amerikayı aslında evliya çelebi keşfetti.
-uçağın projesi türklerden çalındı.
-elektriği bulan aslında dadaloğlu'ydu*
-paris hilton'un bekaretini ilk önce bir türk aldı.

vs. vs.
en köklü ve en güçlü tarihlerden birisine sahip olan türklere kullanma hakkı babalarından miras kalmış sözdür. belki ellerinde kalmış son şeydir fakat en azından vardır ve pek çok şey zamanla kazanılabilece birşey bile olsa bu bir başkasının sahip olamayacağı bir haktır. bazı milletlerin, örneğin şu anki amerika'nın ciddi bir tarihi yoktur. tarihi olan inka ve maya gibi uygarlıklar da zaten şu anki amerikanın oluşumu sırasında soykırıma uğramışlardır. arşivlerin belki çoğunun kayıp bile olması bu tarihi değiştiremez, olan olmuştur, unutulsa da olmuş olacaktır çarpıtılsa da; ve geçen yüzyıllardan milletin genlerine işlenen bazı karakteristik özellikler millet yokolana kadar varlığını koruyacaktır. bir ülkesi olmamış olan veya varolan bir ülkeden koparak kendisini başka bir ırktan kabul eden toplumlar varsa bu kişilere de ırk demek ne kadar doğrudur bilmiyorum ama eğer ki ırk denilebiliyorsa tarih sahibi olmaları kolay olmayacaktır ve bu dünyada bir ulus olarak yer alabilmek istiyorsa da arazi edinmek için bunu ancak bir başka millete zarar vererek gerçekleştirmek zorundadırlar.
Edit: tamam çok güzel eksilemişsiniz. benim atalarım kesinlikle en büyük ve gelişmiş uygarlıklardan birisini kurup başarıdan başarıya koşmadı zaten. hem koşsa da "helal olsun dedeme be, adam harbi süpermiş. bi koyuşta atı deviriyomuş" yada "helal olsun dedeme adamlar avrupada karanlık çağda yaşarken o dinimizi yorumlayıp ileride tüm dünyanın takdir edeceği yeni felsefeler oluşturmuş" yada "gerekliliklerin izin verdiğince insancıl ve stratejik dehalar yetiştirmişiz ya onları örnek alayım ben en iyisi" deme hakkım yok; ırkçı olurum sonra çünkü. evet, dememek en iyisi; sıkıldım eksilenmekten.
ingilizleri dahi türklerin bulduğunu düşünürsek haklı bulunabilecek bir söylem.
çinlilerin de büyük bir tarihi var. bizim sokağın başında 7/24 oturan hacı amca gibi dünyanın kenar yerinde binlerce yıldır oturuyorlar herifler. bugün vestel den bi ses sitemi aldım inanır mısın arkasında "made in p.r.c" yazıyodu. bu kadar şanlı bir tarihimiz varken ne kadar ayıııp. yani o sıra yanımda bi macar olsa yerin dibine gireceğim. pardon! onlar da türk değil mi, unutmuşum.
doğru önerme.
öncelikle (bkz: beyaz adamın tarihi)
ikinci olarak tanık oktay sinanoğlu'nu çağırıyorum. tanımayan kitaplarını okusun.
o da mı yetmedi? göktürk'ü, hun'u, osmanlı'yı "türk olmamakla" sizden ayırmaya çalışan dış mihraklara teslim olacağınıza, önce tarihinizi tanıyın. "alman'ı kazısan altından hun çıkar" diyor adam.
avrupa adına yunan ırkı savunulabilir, onun da topu topu istanbul kadar nüfusu var. avrupa'nın "bu banyo güzel şeymiş, herkes yılda bir kere yapmalı"'dan parfüm üretmeye, hâlen tuvaletlerinde tahret musluğu barındırmayıp size "avrupai olma" stardartlarını empoze etmeye varan lobisinde kaybolup "benzincide de çalışsam abd'ye giderim" ezikliğindeyseniz, zaten size söylenecek bir laf yok.
şu da var ki, dünyanın en rezil memleketinde de yaşasan, o senin vatanındır. başkası kötüleyebilir, insanını, devletini değil ama, sen vatanını kötüleyemezsin. senin gibi birkaç kıçı kırık havlasın diye dökülmedi bu toprağa şehit kanı. bebekler bunun için süngülenmedi, anneanneler bunun için at üstünde koşturmadı. yazık sana, oturduğun yerden tarihine bok atıyorsun, o tarih ki senin hür yaşamanı, kültür zenginliğiyle iç içe yaşamanı sağladı.
devlet reklamını yapamıyor olabilir, basın ve toplum yanlış yönlendiriyor olabilir, ama senin vatandaş olarak birinci görevin, türk olduğunu unutmamak ve kimliğine sahip çıkmak. kimliğini reddeden insan, şerefini hiçe saymış kişidir. ne bu dünyada, ne öte tarafta yeri yoktur. hangi millete giderseniz gidin, diline de, milliyetine de sahip çıkıyor. sizin gibi gafiller de kimliksizliğini maharetmiş gibi bas bas bağırıyor. dinsizin dine saldırması gibi, kimlik karmaşası ve boşluğunda da hemen fark ediliyor bu tutumlar. siz kayıp olmaktan memnun olabilirsiniz, biz başkalarını zehirlemenizden memnun değiliz. lütfen zehrinizi alıp gidiniz.
yani bu "avrupalılar kıçlarını yıkamıyorlar" muhabbeti de yapıldı ya, ne diyeyim. budur işte sizin tarih anlayışınız. işte bu doğrultuda birkaç örnek argüman;

1- avrupalılar kıçlarını yıkamıyor
2- kanuni bi mektup yazmış, lan ne posta koymuş adam
3- amerika yeni kuruldu, hala onların bi tarihi var denilemez

yahu tamam be.

ek : tarih konuşurken oktay sinanoğlu nu referans göstermek hangi akla mantığa sığar bilemiyorum ki o adamı çok iyi tanırım; bir miktar showman dir kendileri.
(bkz: israil)