bugün

nerden çıkaramadım diye devam eden fix tanışma giriş cümlesidir

erkekler genelde tanışmak istediği bayanların yanına yaklaşır ve bu cümleyi sarf eder,aslında tanıdığı falan yoktur amaç farklıdır.
tipe gore farkli karsilik verilir.
1. tip: evet benim de gozum isirdi sizi, hihi. *
2. tip: hadi ordan sapik. *
(bkz: insanlar çift yaratılmıştır)
bunun bir de sizi bir yerde gördüm ama modeli vardır.
-sizi birine benzettim ama
-kime acaba?
-hah bıyıklar olmasa bizim hatun
-iyi de benim bıyığım yokki
-ama bizim hatunun var... *
yolda görüp de begendigi kızla muhabbete girme taktiklerindendir...
bunu dıyen kişi eger bunu karsı cınse soluosa yavsıodur direk.
hala bu numarayı yicek kadar embesil kızların kaldıgını düsündügüm hal hareket tarzı.
-sizi birine benzettim ama
-hulki abi sanat yapıyosun artık...
-dimi? sol gözüde şişirdik mi aynen levent kırca
yavşamaya hazır erkeklerin biriyle tanışmak için başlama cümlesi
çocuk konser alanının karmaşasında kafaya enseden sağlam bir tokat yer.arkasına döndüğünde şebekçe gülümseyen başka bir çocukla karşılaşır.çocuk ' pardon sizi birine benzettim' diye cevap verir.
(bkz: ölsem mi öldürsem mi)
daha yavşak versiyonu için.
(bkz: eski kız arkadaşıma çok benziyorsunuz)
en ucuzundan kiz tavlama metodu.

Bunların, bu söz öbeği ile yapmaya çalıştıklarını, bir dönem Nuri Alço abimiz, gazoz ve ilaç kombinasyonu ile yapıyordu.

Hey gidi günler...
normal hayatta olmadığını düşündüğüm ancak filmlerde erkeklerin kızlarla tanışmak için kurduğu meşhur cümlelerden biri...
klişe tanışma cümlelerindendir. artık geçerliliğini yitirmiştir. yeni neslin yeni numaralar bulması şart olmuştur.
" insan görünüşüyle ağırlanır " sözünü doğrulayandır.
-sizi birine benzettim ama? aman neyse siktir et.*
seni, hiç tanımadığım birine usulca sokulup merhaba diyebilecek kadar birine benzettim deyilesidir.
farklı versiyonları olan bir asılma teşebbüsüdür. siz nerede sahne alıyorsunuz, diyenler bile vardır ya da ünlü güzellere benzeterek bir yakınlık kurmaya çalışma durumları. hepsi ters tepen başarısız girişimlerdir.
+Sizi birine benzettim ama
-Kime?
+Götüme
-.........
ben de seni gözlerinin altında morluklar oluşturarak hugo'daki papağana benzeticem denilesi durumdur.