bugün

sürekli aynı zırvaların geçtiği sonuç olarak bir çıkar yol bulunmaması ve insanı bunaltmasından kaynaklı nedenler.
akp tarzı siyasettir. gerek sorunlarla ilgili hiçbir tartışma yapılamaması, siyasetin bir kişiye ve etrafındaki yağcı çıkarcılara hizmet aracı olarak soysuzlaştırılması, söylemlerin nefret, iftira, çarpıtma ayrıştırma, yalan ve dolanla dolu olması, nihayetinde siyasetin yağma aracı haline getirilmesi ve siyasetçilere olan güvenin kaybolması, insanların bir kısmınmı siyasetten soğutmuştur. sandığa gitmeyen seçmen sayısı bu soğumanın ölçülerini gösterir.

bu soğumadan yararlananlar, yine insanları siyasetten bilinçli olarak uyguladıkları pis politikalarla soğutan siyasetçiler olmaktadır. umursamaz hale getirilen bir toplum daha kolay yönetilir, yapılan iğrençlikler vurdumduymazlık duvarına çarpar ve sönümlenir. pis siyaset, bu ortamda rahatça at koşturur.

elbette ki, çare yine toplumun, basit siyasetçileri tasfiye etmesi ile siyasetin rayına oturtulmasındadır. unutulmamalıdır ki, her toplum layık olduğu şekilde yönetilir.
nefret saçması.
Birbirlerine laf atmaktan başka bir işe yaramadıkları halde yıllardır Meclisi işgal eden beceriksiz siyasetçiler.
Çabalarının boşa gideceğinden adın gibi emin olmak, yalan dolan işlerin karışması.
saygılar..

siyasete ne zaman ısındıkta soğuyalım bre yazarımsı mahluk. çok güldüm aahaay çay getirin.
nefret saçması faln deniliyor haklı olarak ve ben de katılıyorum.

ama birileri de çıkıp diyebilir ki "e futbol da nefret saçıyor, spor da nefret saçıyor onu neden takip ediyorsunuz?"

doğru aslında daha geçen gün fenerbahçe otobüsüne saldırı neyim oldu. ama abi ben en azından televizyonu açıp futbolun kavgası gürültüsüz olan yüzünü de görebiliyorum. sanatsal kısmını da izleyebiliyorum. şampiyonlar ligini izliyorum mesela orada şiddet olmuyor. orada sanat oluyor. güzel şeyler oluyor yani izleyen herkesin içi ısınıyor güzel vakit geçirebiliyorsun.

ama bir siyaset öyle değil be abi. hep bir kaga var. bütün ideolojilerde karşı tarafı yok etmek var. ya öldürerek ya da onlara kendi fikini benimseterek mutlu sona ulaşılacağına inanılıyor. bu da her şekilde kavga gürültü doğuruyor.

ama mesela dünyada sadece real madrid diye bir şey olsa futbol bitiyor. kalmıyor. bir futbol takımı tutmak bir ideolojiyi desteklemekten tam olarak bu yönüyle ayrılıyor işte. futbolda zafer anlayışı rakibin güçlü olmasıyla direk bağlantılı.

onun yok olmasıyla değil onun var olmasıyla...
siyasetten amaç; ülkenin daha iyi, daha güzel günlere varması içinse hep beraber yapalım siyaseti. ülkeme canım feda. ama böyle vıcık, vıcık ve kavga doğuş,bir sürü ağız kalabalığı... ve ülke arada kaynıyorsa ki öyle... olmaz olsun o siyaset denilen şey.
ülkemizde siyasetten başka bir şey konuşulmaması bunlardan biridir.

devamlı gergin, değişen bir gündem. kutuplaşmış bir millet. soğumamak elde değil.