bugün

herhangi bir siyasi görüşü fanatikçe desteklemek yerine, vatandaşı olduğu ülkeyi yönetenlerden sadece ve sadece insanca yaşam olanağı istemek siyaset yapmaksızın en iyi hizmet edeni seçme özlemi ile kurulan hayal.

şimdi bir çoğunuz konuyu anlamayıp belki buradan bile propaganda yapmaya çalışacaksınız. oysa bizler bu ülkede yaşayan insanlar olarak a, b yada c partisini tutuyor olmamız gerekmiyor. asıl bizleri ilgilendiren bizleri ferahlatacak seçimler yapabilmemiz. evet seçmeyi bilmeyen bir millet olduğumuz cumhuriyetten bu yana defalarca ispatlanmış. peki neden aynı hataları yapıp duruyoruz?
bunun tek bir mantıklı açıklaması yok. menfaat evet... cehalet? evet yandaş olmak? evet... güçlüden yana olmak evet... seçilenle kimlik kazanma... evet... peki gerçekten biz bu muyuz? genlerle taşınan genetik bir rahatsızlığımız mı var? bilmiyorum. muhafazakar parti eskiden "komünistler moskova'ya" diye çığırtkanlık yaparken bugün o komünistlerin başkenti moskova ile el sıkışıyor iş birliği yapıyor. dünün en sıkı sol partileri vatan millet Sakarya aşkına benim türbanlı bacıma parti rozeti takarken sırıtıyor. yani aslında siyaset değişirken, siyasetçi değişirken seçmen olan bizler neden değişemiyoruz?

ben artık beni bu cennet ülkede rahat yaşatacak bir yönetimle yaşamak istiyorum. cebimden mülteci beslemek istemiyorum mesela... ülkemin güvenliğini ülkemin sınırları dahilinde sağlamak istiyorum mesela... betona değil doğaya yatırım yapılmasını istiyorum. nükleer yerine doğal enerji istiyorum. ithal mal yerine ihraç, çin yerine türk malı kullanmak istiyorum. dinimi toplumla değil sadece Allah ile aramda yaşamak istiyorum. tecavüz edilmesin istiyorum nefes alan/almayan her şeye... yaşlandığımda borçlu değil huzurlu ölmek istiyorum. yörüngemi dolara kendinden menkul kıymetlere göre ayarlamak istiyorum. bu ülkede yandaş veya karşıt değil vatandaş olmak istiyorum.

yeter be insaf artık... bsg..