bugün

çıkıp bunu protesto eden insanlara katılıp bağıramadığım olaydır. 'ben adliyenin önüne gitmek istiyorum yarım gün izin alabilir miyim' dersen 'yobaz' patrona izin verir mi sanmıştın... avaz avaz bağırmak, bağırırken ağlamak ve kendi acımda boğulup gitmek istiyorum. hayat çok acımasız, adaletsiz...
kısa ve net...

utanç vericidir.
adaletin olmadığı bir ülkede adalet beklemenin artık zaman aşımına uğraması gerektiğini bize göstermiş hiç şaşırtmayan durumdur. daha öncekiler nasıl zaman aşımına uğradıysa bu da uğrar sonra umutlar da zaman aşımına uğrar, beklentiler de uğrar, düşünmek de zaman aşımına uğrar. o da biter bu da biter bite bite ne kalır elde? üzerinde insanların yaşadığı çorak, duygusuz, adaletsiz, pisliklerle çevrili, kurumuş, içi boş bir ülke kalır işte. şimdi nasılsak öyle devam ederiz.

http://www.juzp.net/lxdmx0urzT9WE
türkiye'de hukuk falan olmadığını net olarak göstermiştir. hepimiz suçluyuz.
Yine Türkiye cumhuriyeti ve adalet kelimelerinin yanyana gelemeyeceği insanlık adına utanç verici aşşağılık bir durum.Benim bu ülkede ne işim ne yapıyorum ben burda ya.
darbeler insanlık suçudur diyen yavşaklara göre insan yakmak insanlık duçu değildir.
(bkz: türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri)
http://gundem.milliyet.co....2012/1514745/default.htm

zaman aşımına uğrayan davadır. bu insanlık suçuna ortak olduğunu artık devlette resmi olarak kabul etmiştir.
öyle bir adalet sistemi olsun ki zaman aşımına neden olanlar da yargılanıp, ceza alsın çok mu hayal adil sistem... hem adam öldürmenin zaman aşımı mı olurmuş mantığım gerçekten almıyor, kabullenmiyor...
Türkiye'nin işlediği insanlık ayıbının belgesidir. Orada uğrasa da içimizde uğramadı zaman aşımına...
protesto etmek yerine patronum izin vermiyor abi, yobaz patron beni işten atar şeklinde mavralarla güya üzüldüğünü sözlükten beyan edenlerin üzülmüş havası yarattığı karardır.

insanlar orda belli düşünceleri savunduğu için yanarak öldü, sen patrondan yiyeceğin azarı düşünüp burda entry kasıyorsan. yazıklar olsun senin yasına da, unutturmadığın, avaz avaz bağırıp üzüntünü haykırmak istediğin karara da.

iyice ergen işine çevirdiniz ulan.

(bkz: siktirin amk)
diğer işlenen suçların hiç birisinin zaman aşıma uğramaması, bu ve bunun gibi suçların zaman aşıma uğraması manidardır. yıllarca işlemediği suç yüzünden, sırf dosya kapansın birini suçlu çıkaralım yeter diye kaç günahsız insan hapishane köşelerinde süründü. delil yetersizliği ve zaman aşımı neden o insanları hiç bulmuyorda bu gibi davaları buluyor, akıl alacak iş değil. vicdanlar ve insanlık zaman aşımına uğramış, davalar uğrasa ne olur ki? nasıl olsa alışığız biz bir şeylerin sürekli unutturulmasına ve tepki vermemeye. yine başka olaylar çıkar bunu da unuturuz. aslında acınacak konumda olanlar bizleriz.
davanın bugüne kadar sürmesi bir ayıp, zaman aşımına uğraması günahtır. o yıl doğan bir çocuk şu an 18 yaşında, reşit ve büyük bir ihtimal üniversiteye gidiyor. ama bu dava hala konuşuluyor hala çözüm bekliyor.
böylesine iğrenç bir olayın zaman aşımına uğraması türkiye hatta vicdan adına utanç verici bir durumdur. adaletine inandığımız hukuk sistemimiz bir kez daha çarpıklığını göstermiş oldu.
on yıldır suçu kesinleşmediği halde içeride tutulan insanların hiç bir ilgiye mazhar olamaması sivas katliamı ve zaman aşımı konusunda bir burukluk oluşturuyordur sanırım.
şimdi kapalı alanda sigara yaksak suç.
insan yakanlarsa zaman aşımıyla suçsuz.
teşekkürler türkiye.
(bkz: hukuk iktidarların fahişesidir)
yobazların önlenemez yükselişinin tezahürüdür.
orospu çocukluğudur. başka bi tanım bulamıyorum. hem devletin, hem de yardakçılarının orospu çocukluğudur.
yapılan zulmün cezasız kalmasıdır. gerekiyorsa üst yargı makamları devreye girmeli ve bu dava sonuçlandırılmalıdır.

not : müslümanım
bu ülkede alevi olduğum için üzülüyor,

insan olduğum içinse utanıyorum.
artık bundan sonra önemli olan zihinlerde ve toplumun vicdanında zaman aşımına uğramaması olmalıdır.

- sivas'ta noolmuştu ya???
bu bazı şeyleri açıklar nitelikte...
görsel
çok sayın başbakanımızın yorumuna şaşıp kaldığım olay. yuhh olsun size!!! hayırlara gelirsiniz inşallah.

http://galeri.uludagsozlu...naşımına-uğraması-237606/
haber kanalları, brükselde yakılmaya çalışılan camiiden, balın içinde ki kanser yapıcı maddeden, beşiktaşın başına gelenlerden bahsediyorsa eğer bugün bu memlekette. söylenecek daha ne var ki.

yine susuyoruz... hep susacağız... sen rahat ol iktidar.
vatan gazetesinin internet sitesinde kısa ve öz, anlamlı manşeti;

(bkz: insanlık düştü)

başka bir şey demeye gerek yok zaten.