bugün

türk insanıdır.

aradaki laubali ortamı aniden yok ederek ani bir ciddiyet yaratan insandır.

yarım saat sonra minnoşum diye mesaj atacaktır sevgilisine.
şahsen genelde ismiyle hitap ederdim zaten. en büyük iltifatım 'bu da benim erkek' olmuştur.
Yok ben hatun derim o ayıkır.
inanılmaz kötü bir durum gibi gelir bazılarına, iş ciddiye bindinin göstergesidir.
Benim kesinlikle ve hep işe yaradı.Ama en yumuşak olduğum anlarda bile minnoş aşkito falan demedim.
Sadece sevgilisine değil tüm sevdiklerine isimleriyle seslenen modelleri de vardır.

Normalde "yavrum, güzelim, çiçeğim, lanet köpek, orospu vs." diyerek sevilen insan bir anda ismiyle çağrılmaya başlar.

Bu özel bir tavır değildir (en azından benim için) sevdiğim insanların isimlerini söyleyince sakinleşiyorum. Eğer karşımdaki gerçekten sevdiğim biriyse ve sert bir şekilde ismiyle seslenmişsem o zaten beni sinir eden hareketini kesmesi gerektiğini biliyordur.

Kesinlikle Araya mesafe koymak değildir. Böyle şeyleri çok da abartmamak lazım.

Edit; insan sevgilisine orospu der mi arkadaşlar. Çıldırmayın.
"orospu vs diyerek sevilen" boşverin isminizle hitap etmesi daha hayırlı, beyin çıfıt çarşısına dönmüş.
7 senelik ilişkimiz sarsıntıda şu aralar. Ben normalde ismiyle hitap ederim de, ondan hiç duymamıştım. 1 aydır konuşmuyorduk geçen hafta yavaş yavaş sorunlardan bahsetmeye başlamışken orada ismimi kullandı. Açıkçası üzüldüm ve bundan anlamlar çıkardım. Saçma gelebilir. Bu tamamen ilişkiye göre değişse de, benim özelimde böyle bir şey ilk kez yaşanınca insan bir afallıyor.
sadece isim söylemek sanki daha ciddi bir hitap gibi gelir. öfkenin etkisiyle aradaki samimiyeti yok saymaktır.
lanet köpek orospu diye sevme cümlesini ismiyle hitap etmenin ise kızgınlık olduğunu göstermiş başlık. ya kafalar bir dünya ya da biz ben mesela o zaman herkese sinirleniyormuşum demek ki.