bugün

gece gece sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırınca aslan kral'ı izleyeyim dedim. başlarken de aklıma bin çeşit anı doluştu tabi. annemle ayrı okulla ayrı gitmiştim bu filme. sonra oradan "ilk izlediğim film hangisiydi acaba?" diye sordum kendime. böyle kendi kendimle diyaloga girdiğim zamanlar olmasa daha mutlu olabilirdim belki neyse o sırada hatırladım ki beni götürdükleri ilk film alt yazılıydı. o zaman çok utanmıştım. ya salak neden sen utanıyorsun anlamıyorum diye, hiç mi düşünmemişler dört yaşındaki çocuk ne anlar alt yazılı filmden. çakmaktaşlar'ın filmiydi fakat hiçbir şey anlamıyordum. sıkılmanın ne demek olduğunu ilk defa o zaman öğrendim sanırım. çıkamıyorsun, konuşamıyorsun. çocuk dediğinin tabiatında sıkıldığında istediğini yapmak, ortamı terk etmek gibi şeyler var sonuçta. ilk sinema deneyimim tam bir hüsranmış gerçekten.
sözlük yazarlarının sinemada izledikleri ilk filmdir.
(bkz: kayıp balık nemo).
sözlük yazarlarının sinemada izledikleri ilk filmdir.
(bkz: kayıp balık nemo)
(bkz: home alone)

ilkokul 5. sınıfa gidiyordum. karate kid'de oynayan ralph macchio'dan sonra yeni aşk arayışlarına girmişim demek ki ama asla aradığım aşk değildi macaulay.
genellikle çocuksu filmlerdir. çünkü sinemaya çocukken gitmişsinizdir. Bazı siyasi filmlerin ismini veren kişiler ise hiç inandırıcı gelmiyor, çünkü o yaşta, öyle filmlerde sinemada ancak uyursun.
(bkz: herşey çok güzel olacak)
(bkz: su dunyasi)
(bkz: uçurtmayı vurmasınlar)
(bkz: dances with wolves)
(bkz: kevin costner)
boksör.
(bkz: aslan kral)
(bkz: unuttum)
(bkz: hemşo) *
uçurtmayı vurmasınlar.
space jam'in akillara zarar bir sekilde sanki ilk sirayi cektigini gözlemlememe sebebiyet vermis anket ayarinda baslik.

demek ki 1996 yapimi bir filmi pek hatirlayamayan kisi tahmini 4-5 yaslarinda olur. bu da gösteriyor ki sözlükte 1990-1991 dogumlu kisilerin bir hayli cok oldugudur.
tango ve cash
(bkz: charlie nin melekleri)
(bkz: yol)
(bkz: the lion king)
(bkz: space jam) * *
(bkz: evde tek başına)
(bkz: aslan kral)
(bkz: blade)
budala dedektif, valla duygulandım lan. bir ara gideyimde dvdsini alayım bari.
1995 doğumlu yazarların bazıları için harry potter ve felsefe taşı olabilitesi yüksek olan film.en azından thebalkanboy için öyle.hatta o kitap açılıp bağırdığı zaman kendini tutamamış çocuksu bir haykırış-bağırış birşey yapmıştır.* *
(bkz: kendinden bilmek)