bugün

duyunca şok olunan böyle bir filmi nasıl çekti lan bu adam dedirten filmdir. oyunculuklar süper senaryo süper de şimdi görünce sinan çetini evrime inanmamak elde değil.
propaganda ve berlin in berlin filmlerini çekebilen bir adam için çekmesi normal olan film.
bazılarını şaşırtandır.

sinan kardeşimi 1989 yılından bu yana tanırım. hoş sohbettir, adamdır, insandır. bunların yanında ne kadar zeki ve yaratıcı bir insan olduğunu anlamanız için bırakın eserlerinden bir tanesini izlemeyi, onunla aynı masada oturmak bile kafi diye düşünüyorum. her olaya farklı bir açıdan bakabilen, bazen realist, bazen estetik kaygılı ama tümden baktığımızda komple bir sanatçı olarak niteleyebilirim sinan kardeşimi.

yalnız değerli yazar kardeşlerimin de imasına katılmak mecburiyetinde hissediyorum kendimi ve bu nedenle devamla belirtiyorum ki sinan kardeşimin sayın ağaoğlu ile çektiği reklam filmini kendisine yakıştıramadım. bir yandan baktığımızda sinan kardeşim arzuladığı başarıya ulaştı mı? % 100. çünkü reklam büyük ses getirdi, hafızalara kazındı. bakın üzerinden aylarca geçmesine rağmen hala bunu konuşuyoruz. ama öte yandan sinan kardeşim gibi bir dehaya yakışmadı böylesine basit bir dil ve anlatım. bu yüzdendir ki kendisine 8 gün önce ulaşmaya çalıştım ancak gördüm ki telefonu kapalıydı. ben de sesli mesaj bırakıp durumu izah ettim.

sanattan anlamayan benim gibi birinin bile eleştirilerine kulak tıkamayacağını adım gibi biliyorum. işte o yüzden zaten sinan çetin sinan çetindir.

--spoiler--

sponsorlu link: görsel

--spoiler--
çiçek abbas'ın gerçek yaratıcısı ve senaristi olan yavuz turgul'un bir daha sinan çetin'le çalışmamaya and içmesine neden olan olay.

nereden biliyorsunculara not: yavuz turgul hocamdır. hayır, cidden hocamdır. derslerime girdi la adam!
https://www.youtube.com/watch?v=A-f3bWcQZIs