bugün

öss mantığıyla yetişmiş öğrencidir, bu mantık belki öss de tutacaktır ama hayat önünüze yanlışları bariz koyup sizden doğru manevrayı yapmanızı beklemeyecektir. O yüzden saçmadır bir yerde.
üniversiteyi kazanması garanti olan ama kazandıktan sonrası pek de garanti olmayan öğrenci modeli.
(bkz: ben)
kendi aklını kullanarak karar vermek zorunda kaldığında ne yapacağını çok merak ettiğim öğrencidir.

sistem feci halde kötüye doğru gitmektedir, yeni nesil artık, seçeneksiz sorulara yanıt bile veremez, düşünemez, kendi cümlelerini kuramaz hale gelmektedir. yazıktır, günahtır.
soruda asal bir sayı olan 7 gecıyordur. soru matematıksel bır hesaplama sorusudur. sıklara bak 4 sık 7 nın katıdır, bır sık ıse degıldır. ya der asal bır sayıyı yok edemeyecegımıze gore, sıkların da durumu ortada, bunlar tesaduf olamaz der. ve ısaretler. yaklasık 30 sanıye kazanır. *
candır, bizdendir.
gerektiği yerde kullanmayı bildiğinde, hele ki öss gibi zamanın, süratli olmanın ilk kriter olduğu bir sınavda çok rahat zaman kazanan öğrencidir.
çoktan seçmeli olmadığını bildiğim gerçek hayatta boş kâğıt verip hemen çıkacak olan öğrencidir.**
- bu değil, bu değil, bu da değil, şu ikisinden birisi... o piti pitiii...
(bkz: mantiksal çikarsama)
-tahsin, şşşt tahsin
-ne var lan
-olm, yedinci sorunun cevabı ney lan
-hoca bakıyo baarma şerefsiz
-ya söylesene işte bakmıyo şimdi
-şıklardan git ben öyle çözdüm
-abi şıklardan gidemem ben
-nedenmiş o bay sivri?
-gidemem işte, kötü bir şey şıklardan gitmek, şimdi hadi gittik diyelim şıktan, yarın öbürgün hayatta önümüzde şık olmayacak, o zaman naapcaz? kendimizi böyle yetiştirmeyelim diyorum
-olm, hayat dediğin şey, zor durumdan kendini en iyi şekilde sıyırdığın zaman sana güler, şu anda da zor durumdasın, git işte şıklardan
-yok siksen gitmem şıktan
-muhsin, seni şimdi bi sikecem çok şık olacaksın

-heyy, siz ikiniz, getirin bakim kağıtlarınızı..

* 1 hafta sonra;

-tahsin
-efendim
-bana hala kızgın mısın?
-yok, şurdan iki simit iki kola kapsana
-heytt bee kankam be gel bi sarılcam
-yavaş lan hayvan, ne dicem bak, şimdi şu karşıda duran 5 kızı görüyor musun?
-evet
-hah, işte onlardan birisi diyelim senden hoşlanıyor
-harbi mi lan kanka
-mesela olm
-haa eee?
-hangisi olduğunu nası anlarsın?
-giderim lönk diye, 5 ine birden hanginiz benden hoşlanıyor diye sorarım
-öyle yapma işte, içlerinden birisi kesin senden hoşlanıyorsa, şöyle bi önlerinden geç, diğer dördü alakasız şekillere girerken, senden hoşlanan kız kendisini bi şekilde belli edecektir
-hıı anladıııım, şıklardan gideceeezz
-tamam uzatma, sigara içemiyorum açlıktan, al gel şu lanet olası kolayla simiti
-euhua çok seviyom lan seni
-muhsiin!!
-tamam tamam gidiyorum euhuha *
cevabı bilmeden cevaba ulaşabilen öğrenci, en azından bu yolu bulduğu için zekidir.. ne kadar götürür bu zeka onu bilinmez orası ayrı.. *
zamanının değerli olduğunu bilen değerli öğrencidir.
yolun sağından yürüyerek para bulan adamdan biraz daha fazla kafa çalıştırandır.
Çekirge bir zıplar iki zıplar... şeklindeki sözde çekirge karakterini üstlenen kişidir.
üniversitede tamamen yazılı olan ispat sorularını görünce apışıp kalan öğrenci.
(bkz: http://img504.imageshack....9530/cinnett7dzcy3ix0.jpg) şekildeki gibi çözümün çözümünü yapıp yine de sonuca ulaşamayıp, can kurtaran, son dakika golü olarak adlandırdığımız o güzel şıklardan gitme adlı çözümü uygulayıp ve en nihayetinde sonuca ulaşan öğrencidir.
böyle birini bizzat tanımışlığım vardır.* girilen bir iddaa üzerine 20 soruluk biyoloji testinin hiç bir sorusunu okumadan 18 doğru yapabilmeyi başarmıştır kendileri. * *
dört işlemi hızlı olan öğrencidir (matematik için)