bugün

yurdum kezbanıdır. bi de bi bok yapmış gibi gerine gerine sevgilim benim için sigarayı bıraktı diye gezinir bunlar. lisedeyken modaydı da üniversiteye geldik hala var bu tiplerden olm ben 3.sınıf oldum hala var yani. neyse sevgilisi de gönlü olsun diye zar zor bırakır kızdan ayrılır ayrılmaz döner sigarasına. ayrıca madem rahatsızsın sevgili olma arkadaşım di mi? ben nasılsa bıraktırırım kafasıyla ilişkiye başlayanları da anlamıyorum.
kendisi sigara içmediği için, sırf kokusu kötü geldiği için sizinde bırakmanızı isteyen, koskoca paketi sinirden ve hırstan çöpe attıran sevgilidir. *
zorlayarak, sıkıcı ve baskıcı bir şekilde bunu yaptırıcaksa uzak durulası sevgilidir. çünkü sürekli beynini yer sinirlerini bozar insanın böyle tipler. ama sabırla şevkatle ve hoşgörüyle bunu yaptırıcaksa takdir edilesi sevgilidir.
kardiyolog olabilir.
sigarayı bıraktırana kadar kafayı s.ken sevgilidir. *
bir de şöyle bir durum vardır : sevgili ile yeni tanışma zamanlarında, sevgili adayının hiç sigara içmemesi ve saatlerce süren sohbetin ızdırabını cebinde duran,artık çığlık atmaya başlayan "esas sevgilinin" panik durumu,sonrasında telafisi çok güç durumlara sebebiyet verebilir.
(bkz: hani nerde)
sigarayı bıraktıran sevgili yoktur sigaraya ara vermeye ikna eden sevgili vardır çünkü sigara bırakılmaz sigaraya ara verilir...en baba bırakıcılar bile arada sırada mutlaka tüttürürler...sevgili kendini başarılı sayabilir ama nafile...

(bkz: acı gerçekler)
daha karşılaşmadım. zaten yok böyle birisi.
sevdigi ugruna sigarayı bırakan eleman.
cocuk derki ben seni seviyorum ne dersen yapmaya hazırım.
sigarayı bilen bırakırım.
kızda hadi bırak o zaman
cocuk ama ama ama....
önce seninle evlenelim, evlenince bırakırım.
ne bırakması daha cok içer.
ama gerçekten seviyorsa sigara engel degil.