bugün

seviyorum lan seni bakışını fırlattığınız an sigaranıza... yeni gozdem HD MAVi GÖZLÜM.
samuel beckett'in o müthiş sözünü hatırlatan durum. hep denedin hep yenildin olsun gene dene gene yenil daha iyi yenil.
acı veren bir durumdur.

sigara tiryakisi bünye sigarayı bırakmak için önce kendine söz verir. daha sonra çakmağını sigara tiryakisi birine verir sigarayı bıraktığına dair bir nişan olarak saklamasını ister ondan. sonra yeni aldığı paketteki sigaraları teker teker kırar ve çöpe atar. derin bir nefes alır bu benim sigarayı bıraktıktan sonraki ilk nikotinsiz nefesim der kendine. aynada kendine bakar ve sen sigarayı bıraktın der ve kendine göz kırpar. bu duygularla yaklaşık 1 hafta 10 gün sigara içmez. sigara içenlere bırak şunu der. ben bıraktım mutluyum eksikliğini hissetmiyorum der. sonra mutlu muyum diye sorar içinden kendine. gerçekten mutlu mudur? hayır. kendini kandırıyordur. bunu anlar ama bir yola girmiştir dönüşü yoktur sigara içmeyecektir artık. ama sonra bir gün kendine geldiğinde elinde bir adet sigara vardır ve yanıyordur. içine çeker derin bir nefes sigarasız geçen günlere şaşar. ve yine büyük bir hüsranla sigarayı bırakamadığını anlar.

(bkz: winston soft)
rüyalarında bile sigara içtiğini görmek.
hayatımda başka hiç bişeye bu kadar sadık kalmadım.. bırakamayacağımı ilk tanıştığımız günden beri biliyorum .. ölümlü bir aşk yaşıyoruz.
iradesizliktir.
ramazan itibariyle ilk oruç sonunda içilen sigaranın yaptığı uyuşturucu etkisi sonrası ortaya çıkan durum.
yanılsamadır. aslında öyle birşey yoktur. her insan bırakabilir. önemli olan istemektir.*
tiryakisi değilim istesem bugün bırakırım diye kendini kandıran kişilerede rastlanmaktadır.*
3.5 ytl nin kişinin aklından daha ağır bastığını kavramak...
sigarasız saatlerde geliveren sancıların sonunda elin pakete gitmesidir. o ağrılara biraz olsun katlanıp meretten kurtulmak en iyisi olacaktır. sigara sevinç yaşatmaz, huzur vermez, etkisi yoktur hiçbir şeye, sadece kandırır. sigarayı bırakan parkta gezerken çiçeklerin kokusunu daha iyi alacaktır.
ağla sevdamı dinleyince girdiğim ruh halidir.
insanın fiyatlara gelen zamlardan etkilenmediğini hissettiği andaki düşünceleridir.
herkes çok sever sigarayı nasıl bıraktığını söylemeyi.sende işte o an anlarsın.
"ben hayatta bırakamam hafız" dersin kendi kendine.bırakmamak çok önemli bişeymiş gibi.
ölüyosun lan.
--spoiler--
Sigarayı sigara içerek bırakmak olmuyormuş. Peh be! Öhhö be hatta.
--spoiler--
yenilgiyi kabul etmektir. sonra istesem bırakırdım diyerek kendini kandırmaktır.
Ben sigarayı bırakıyorum ama o beni bırakmıyor...
çok acı.
güncel Önemli Başlıklar