bugün

https://m.youtube.com/watch?v=P8Uiu-2RA48

Bir gün şöyle olursa üzülmem tipidir. Çöpe atın çöpe. Evet.
Aşırı derecede nefret ettiğim tiptir.

Ölün.
paketi bitince yere atandan bir tık daha az hayvandır gözümde.
iki adım ötesinde çöp varken yere atıyorsa hayvanlık eden tiptir. Ama eğer çok gerilmiş, yakmış bulunmuş, insanları rahatsız etmemek için nispeten boş bir alanda içmeye gayret göstermiş ve çevresinde atacak çöp bulamayıp da yere atmışsa eh ne yapsın yutsun mu o izmariti. Tabii hiç içmese daha iyi ona lafım yok.
eğer zemin fark etmeksizin söndürmeden atıyorsa ve zorunluluktan atıyorsa her türlü pisliği hak eden tiptir.
Eskiden bizde atardık sizler gibi.
Sigara izmariti güzel bir görüntü değil. Çöp varken ben de asla yere atmam. Ama çevre düşmanı bir ürün de değildir. izmarit dediğiniz şey kağıt ve pamuktan ibaret. Plastik herhangi bir şey içermiyor. Doğada kolayca yok oluyor.
Doğa ve çevreye ait hiçbir kavramı sallamayan adamdır.
Pikniğe gidip, çerini çöpünü toplamadan ayrılan ayı da o' dur.
O izmariti alıp, müsait bir yerine...., meselâ cebine sokuşturmak isteği ile yanıp tutuşturan da aynı canlı varlıktır.
Eğitimsizdir. lkokul mezunudur.
Ben yere atmam kardeşim yere atma olayı bana utanç verici geliyor mesela izmariti Silah gibi kullanmayı öğrendim bi atıyorsun şöyle 4-5m dönerek gidiyor havada felan, ama yere atanı al onu sıfatsız gavat diye uyarma olayında ciddiliyim.
eksilerden anlaşılacağı üzere sözlükte çok fazla olan tiptir. izmariti bir kül tablasında biriktirip çöpe atmak zor geliyor tiplere...
(bkz: zıkkımın kökünü ye)
Adamlar haklı abi. Bundan sonra ıslak mendille söndürüp en yakın çöpe kadar cebimizde taşıyacağız.
Bizim apartmanda mevcut olan laftan anlamayan tip.

Şerefsiz evladı içip içip bahçeye atıyor.

Kaç kez babası da dahil söylendi piçe daha anlamıyor geri zekalı.

Lan senin evde çöpün mu yok hayvan?