bugün

bazı insanların yapmaya hevesli oldukları bir eylem. mesela, "sevgilimle kavga ettim" en ünlü bahanelerden biridir. kişi birisine içmeyeceğine dair söz vermiş fakat sonra tutamayacağını anlamışsa, ikna edici bir şeyler aramaya başlar.
mazosist bünyenin zirveye ulaştığı noktadır.. Yaşamının kıyısındaki suların çekileceğini bile bile keskin hislerini kullanarak kendini bitirmesi durumudur..

(bkz: sigara sağlığa zararlıdır)
(bkz: albeni sigara)
(bkz: zayıflatır diye sigara içmek)
içkiyle beraber güzel gitmesi,
çayla beraber güzel gitmesi,
kahveyle beraber güzel gitmesi,
suyla beraber güzel gitmesi... diye gider bu bahaneler.
dişim ağrıyor, başım tuttu, açım, tokum, canım sıkkın, neşeliyim, abdest aldım,otobüse bindim, yoldayım, çay dumansız olmaz gibi bulunan sigara içme bahneleridir. bünye siara içmek istedikten sonra bahane boldur.
canım çok sıkıldı. çok sevinçliyim. ders aralarının olmazsa olmazı. uyumadan önce kahvaltıdan sonra uzar gider bu.
yemek arkası,deniz sonrası,cinsel ilişki sonrası.
sanki sigara içmeyenler yemek yemiyor, denize girmiyor, sevişmiyorlar.
-lan hayri olm hemen bana bi bahane bul, sigara içcem de.
+hmm düşünmem lazım ama.
-neyse boşver mına goyim. sende kafa olsaydı burcu yla barıştırırdın bizi!
-bak gene burcu yu hatırlattın bana, efkarlandırdın beni lan hayri! bi sigara yakıcam.
-ohh bee şu meredi içince rahatlıyorum valla.
+abi bu diyalog da benim rolüm neydi?
-lan hayri s.ktr git olm zaten canım sıkkın!
-olm görüyon mu? diyalog deyince aklıma burcuyla olan konuşmamız geldi. dur ben bitane daha sigara yakıcam.
+peki gidiyom ben.
-lan! olm naptın yaaa, burcu da böyle gitmişti, efkarlandım şimdi. bozuklukları versene hayri paket alcam!
yaşıyorum, her anım bir bahane zaten.....
olmeye pek heveslisindir de bir yolunu ariyorsundur..
(bkz: sınav haftası)

uykumu açıyor meret yahu!
(bkz: sigara öldürür) (bkz: sigara size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir) sigara (bkz: yavaş ve acılı bir ölüme sebep olur) alın size 3 sebep. * sigarayı içmeyen insan bile bunu okuyunca içer. stres kaynağı sloganlar.
(bkz: rahat sıçmak) * *
öldürüyormuş nmına koyim.
sigara içmek için bi neden yoktur çünkü sen ne kadar dertli olursan ol o seni rahatlatmaz ve asla seni mutlu etmez sana sadece zarar verir .