bugün

Benimdir.

Sigara içmeyi seviyorum. iradesizlikle alakası yok. istesem anında bırakırım. Sigara benim için lüks gibi bir ŞEY. zararını falan da pek sallamıyorum açıkçası. Bundan büyük zararlar gördüm. Bu sigara konusunda da öğüt verilmesinden hiç hoşlanmıyorum. Yaşamımı bir kararımla değiştirebilirim. Kimsenin tavsiyesini sallamamak lazım bu konuda. Başlama konusuna gelince, sizin kararınızdır. Kimseye başla veya başlama demem bu konuda. Kararlarınızı, kendi iradeniz altında aldığınızda hiçbir sorun yoktur. Elbette bunun bedeli de vardır.
2 yıl öncesine kadar iradem zayıf değil tutkularım güçlü diyerek kendimi kandırdığım aslında bağımlı olduğum durumdur. iyi ki uyuşturucu falan hiç kullanmadım, sigarada buysa durumum onda ölürüm galiba. Hiç başlamamak en iyisidir. ileride evlenip çocuk sahibi olacağım zaman tedavi alıp bırakmayı düşünüyorum.
benim de dahil olduğum grup.

seviyorum sigara içmeyi. zararlarının da farkındayım. içmediğim zamanlar daha kötü, daha çekilmez birisiyim. ne zaman bırakmayı denesem, eşim dostum "ya allahını seversen bırakma sigarayı abi bu nedir ya kaç gündür ağzımıza s.çtın yani, iç de biz de kurtulalım" tepkisi veriyor. yapacak bir şey yok.

sigara içen birisi olarak ben de öleceğim siz de... o zaman çok da kasmanın alemi yok.
Benim, bu zamana kadar da bi zararını görmedim. Para açısından da benim için sıkıntısı yok. Sigaramı da çok severim, hayatın renk-zevk'lerinden biri benim için. Boş zamanların yoldaşı. ¤
bağımlıyım ulan!
En güzel örneği levent kırca.
insanoğlu bağımlı olamaz. Sadece yeteri kadar istemez bırakmayı.
Bence sigara bağımlısı insan yoktur. Kendi iradesine kendi nefsine hakim olamayan insan vardır ve insan istedikten sonra sigarayı bırakabilir.
isterse bırakabileceğini bilmeyen insandır.
Sigara bağımlıları bağımlı olduklarını ancak sigarayı bıraktıktan sonra kabul ederler. Çoğu zevk için günde 3 - 4 tane içiyordur ve isterlerse hemen bırakabilirler.

Elbette Günde içilen bir sigara ile 3 paket sigaranın vücuda vermiş olduğu zarar aynı değildir ve fakat tıbben her ikisi de bağımlılıktır.

Haa bir de ne yaparsanız yapın, hangi parfümü veya ağız spreyini kullanırsanız kullanın o lanet koku gitmiyor. Nereden mi biliyorum? Tabii ki bir arkadaştan.
Ben bağımlılığın biyolojik değil psikolojik olduğuna inanıyordum, hala da buna inanıyorum.

Çoğu kişiye göre az belki, 2 sene içtim. 2 haftadır içmiyorum ve eksikliğini falan da çekmiyorum gayet normal devam ediyor hayat.
günde 4 paket içtiğim zamanlar oldu. hem de, parliament reserve...
kendini kontrol edemeyecek kadar acizdir.

ben de arada alkolün yanında, sahilde falan içerim ama sigaram yokken aptal gibi krize falan girmem.

şunu unutmayın: kontrolü kaybetmek her zaman büyük felaketlere yol açar..