bugün

genelde liseli eylemidir. anne babadan gizli yapilir ve genelde yakilan ilk sigaradir. her türlü bir orgazm sözkonusudur. arkada$larina ballandira ballandira ''ohh catir catir sicarken sigarami iciyodum'' gibilerinden anlatanlari da mevcuttur.
diski kokusuyla, sigara kokusunu bastirma amacli yapilan, ayni anda iki tarafli rahatlama hissi yaratma eylemidir.
giden bokların içinden koptuktan sonraki hüznünü bastırmak için yapılan eylemdir.*
he sevgiliden ayrıldıktan sonra yakılan sigara vardır neredeyse eş acıyı taşır.
ölümü simgeler bu eylem.
sonradan tuvalete girecek olana yapılan kokusal işkence.
hacetini görürken aynı anda sigara içme durumu.
kişisel yorum: üfff diyorum başka bişey demiyorum.

bir üst versiyonu için;
(bkz: orgazm sigarası)*
boşaltma amacı ile kullanıldığında yemeğin yanında kolasız yapamamak gibi bir alışkanlığa neden olur ki gereksizdir. hatta zararlıdır ki miğde tembelleşir. miğdenin çalışmaması ile mutlu olan beyin yeniden o sigarayı isteyecektir.

(bkz: kendi beynine yenilmek)
dunyadaki sayili zevklerden biridir. on yargisiz olarak denendiginde bagimlilik yapmasi ya da mevcut bagimliliga yeni bir boyut katmasi kacinilmazdir. o da her bagimlilik gibi bi sure sonra daha fazla daha fazla dedirtip once yakilan sigaranin uzerine bide kulak arkasi yapilir ardindan tuvalete bi paket ve cakmak koymayi gerektirir.
sigara kullanmayan gruba dahil olmamdan mütevellit garip gelen eylemdir.
tuvalette kola içmek, hamburger yemek gibi birşey herhalde bu.
bok kokusu sigaranın tadını götürdüğünden ötürü, pek tatlı değildir. lakin evde ulu orta sigara içmemenizi öğütleyen ebeveynleriniz varsa tek yol efendi gibi tuvalete girip orada içmektir, balkon da tercih edilebilir fakat soğuk kış günlerinde tek seçenek götünüze vuran buz gibi hava eşliğinde, tuvalette tüttürmek olur. sigara içerken sıçmaktır aslında, güdüseldir, alaturka tuvalette sıçış pozisyonuna geçip "hazır oturmuşken" düşüncesiyle yapılır.
boşaltım sisteminde verimi arttırabilmek için yapılan eylemdir .
tuvalet kapısı açıkken zevkinden geçilmeyen, tuvalet kapısı kapalı ise içeriyi yahudi gaz odalarına çeviren eylemdir.