bugün

görsel

Selam ve foto ile.
seçilmiş başbakanın kovulduğu bir partide ve ülkede yaşanan bir başka skandaldır.

görsel

hani sandık ile gelen sandık ile giderdi ? hani milletin iradesi herşeyden daha önemli idi ? başbakan neden istifa ettirildi belediye başkanları niye kovuluyor. gitmek istemeyenler neden tehdit ediliyor ? buradaki yalakalar hemen kara propagandaya başlamışlar "muhalifler gökçeği topbaşı koruyor" goy goyuna. tabi onların zekası ancak bu kadarını kaldırabildiğinden "hani milli irade vardı reis yıllardır seçim sloganı olarak kullandın muhalefete hep ben sandık ile geldim dedin ne oldu" diye soracak kapasiteleri yok. ancak goy goy ancak çapsızlık. ne gökçek ne topbaş umurumuzda değil keşke toptan gitseler lakin yıllardır insanları uyutmak için söylenen şeylerin tam tersi yapılıyor malum kesim gene memnun gene memnun. istifa ettirilen adamlar ekseriyet ile feto tarafına yakın olanlar gibi veya öyle lanse ettirilen adamlar. gökçek malum topbaş ın damadı meselesi var.. çıkıp açık açık söylesinler o zaman partimiz içerisindeki fetocuları tasfiye ediyoruz diye ama diyemezler değil mi akp hariç tüm herkes fetocu böyle söylediler yıllardır şimdi tasfiye ediyoruz derlerse * belki birileri uyanır *

yıllardır milli irade derlerken sandık derlerken alkışlayan insanlar seçilmiş adamlar zorla istifa ettirilirken gene alkışlıyor. doğru birdir, bir tanedir düz bir çizgi gibidir. ya ona tamam diyin ya buna. ikisini birden alkışlayınca mide bulandırıyorsunuz..
bir siyasi parti adayını belirler ve oy kullanma hakkı olanların seçimine sunar.
seçilirse; belli yasal kurallar içerisinde, belli bir süreliğine, seçildiği göreve başlar.
buna seçme ve seçilme hakkı denir. anayasal güvence altındadır.

seçilen, görevde bir suç işlerse, yine yasalar ve anayasal kurumlar gereğini yapar. buna hukukun üstünlüğü denir.

ben parti gn. başkanıyım, sen gideceksin, gitmiyorsan " senin dosyanı açarım " demek suçtur. neden mi ?
çok basit, seçilmişin yasa dışı işi varsa, örneğin bu kişi belediye başkanıysa, içişleri bakanlığı o belediye başkanını mahkemeye sevkeder, gerekirse soruşturmanın selameti için deyip görevden alır ve yerine kayyum atar.

yani bir parti gn. başkanı suçu gizleyemez, örtbas edemez, aba altından sopa gösteremez, şantaj yapamaz.
seçilmişi tehditle, şantajla, istifa ettirmek anayasal suçtur.

not: tüm bu yukarıda belirttiğim konularda yaşananlardan dolayı muz cumhuriyetinin yurttaşları için çok üzülüyorum.
umarım sevgili muz' lular; yakın bir gelecekte, bu hukuksuz uygulamalara son verecek bir düzen kurarlar.
bizim ülkemiz gibi yöneticileri ve halkıyla, anayasal düzene bağlı, demokratik bir hukuk devleti olurlar.
bunu, bir patagonya kivi cumhuriyeti yurttaşı olarak bütün kalbimle diliyorum.
belediye başkanlarını partilerin o mevkiye getirdiğini sanan arkadaşların memnun oldukları olaydır. o zaman neden belediye seçimleri ( yerel seçimler ) yapılıyor ? genel seçimleri kazanan tüm belediyeleri de kazanmış sayılsın ve "şu belediyeye şu adamı getirdim" desin vali atamaları gibi. neden aday belirliyorlar ve neden sandık başına gidiyoruz tekrardan yerel seçimlerde ? cevap gel(e)meyecek biliyorum ama genede insan bazı şeyleri ümit ediyor. bu soruları soranlar malsa bu soruların sorulmasına mallık diyenler ne oluyor. bu bambaşka bir muamma.

trollük ise amaç tamam anlarım ama trollük bile cidden zeka (azıcığına bile razıyız artık o raddeye geldik bu sözlükteki kendisinin trollük yaptığını zannedenler yüzünden ) gerektiriyor. gelir dersin "reyiz öyle emretti onun sözü kanun hükmündedir" şeklinde insanlar anlar ki trollüyor başlığı. ancak seçim sistemi falan her şey bu kadar barizken kalkıp belediye başkanlarını onlar getirip koyuyor onlar partinin işçileri dersen saçma sapan bir şey oluyor..
Demokrasiye aykırıdır.
Seçmeni görmezden gelmektir.

Gün geçmiyor ki, bu tip gelişmeler yaşandığında, kuştan aldıkları çapsız beyinleriyle, üç maymunu oynamaya alışmış tayfanın, çapsız ve gülünç yorumlarını ve algılarını okumayalım.
Lan o'lum, bu adam, sizin daha düne kadar, " Melih başgan" diyerek omuzlarda taşıdığınız, Ankara' yı parsel parsel sattı iddialarında, suskun kalıp, halı motifi izleyerek, korumaya aldığınız adam len!

O zaman neden konuşmadınız da, şimdi cengâver kesildiniz?!
Yaaa siz var yaaa!!!
görsel
ya afedersin de ne seçimi yaw ?

la bunların her seçimde oy çaldığını duymayan kadı mı ?

ne seçimi ? neyin seçimi la ?

önceden kurgulamışlar, bizi de figüran olarak kullandılar.

la bu akabe iyice büyülemiş sizi

gözleriniz kamaşmış

gerçeği hayali birbirinden ayıramaz oldunuz.

bence belediye başkanlarını korumak için yapılıyor tüm bunlar

o belediyeler ve kirli işleri yargıya bir düşse hiç biri altından kalkamaz.
ileri demokrasi ürünüdür.
Yok canım ne diktatörlüğü.
partili belediye başkanı ise normaldir.
akp'den aday olmasalar o koltuğa oturabilirler miydi? gerçekçi olmak lazım
eğer seçenler sahip çıksaydı böyle olmazdı. ankaralı arkadaslarim vardi melih gokcege oy veren, onlara sebebini sorardim adamin bi sike yaramadigini soylerdim aslinda rte icin oy verdiklerini, ankaraya yazik ettiklerini soylerdim.

hepsi bir agizdan karsi cikar melih gokcegin yaptigi icraatları anlatır melihi sevdiklerini filan söylerlerdi.
ama simdi hepsi hatta genellersek tum akpli ankaralilar mutlu görünüyor, melih zaten soyleydi böyleydi basladilar.
e ulan yavsaklar niye sectiniz o zaman?

madem severek isteyerek seçtiniz neden sahip cikmiyorsunuz
Neden böyle bir davranışta bulunayım ki.
bu ülkede başbakan kovuldu lan.

onun yerine geleni de şehir şehir gezidirip "ben sistemde gereksizim değişmesi için evet diyin de bende tarihe karışayım" dedirtildi.

siz de kalkmış tehdit edilen seçilmiş belediye başkanına takılıyorsunuz vallahi aşkolsun.
Deniyor ki halk x belediyesi başkanı adayına oy vermiyor. O belediye başkan adayının aday olduğu partiye oy veriyor.

Düşününce o kadar saçma gelmiyor. Genel seçimler ve mahalli seçimler eskiden farklı düşünülürdü. Sağ seçmen atıyorum ANAP a oy verse de dyp nin adayını yerel seçimlerde destekleyebilirdi.

Şu an oylar tek kişiye veriliyor.
seçim zamanında "oylar çalındı seçimler geçersiz ben sonucu kabul etmiyorum" diyenler bugün "seçilmiş belediye başkanı" diye korumaya geçiyor, yaygara koparıyor.
muhalefet böyle bir şey değil arkadaşlar. siz çok yanlış yerden öğrenmişsiniz.
Akla ABD seçimlerini getirir.

(bkz: the president elect)
Daha düne kadar yolsuzluuuuk diye nara üstüne nara atan muhalefetin, belediye başkanları istifa etsin diyen hükumetin talebini tehdit olarak algılaması durumu. Fetö operasyonları sonrası amir memur işçi tayfasından binlerce kişi kapı dışarı edilince vatandaş doğal olarak fetöyle dirsek temasında bulunmuş haliyle yolunu bulmuş belediyelerin de temizlenmesini haklı olarak talep etmiş idi. Hükumet bunu dikkate alarak kayıtsız kalmadığını gösterdi. Zira Kimin kimle ne kadar işbirliği var biliniyor. Pekala bu durumda bu gürültü niye kopartılıyor o halde ?

Hükumet istifa derken oluyor da bu niye olmasın ? Temizlik yapılacaksa bu tehdit değildir. olsa olsa iktidarın gücünü yetkisini ve otoritesini kullanmasıdır. Hatta iktidar bu konuda geç bile kalmıştır. Sırada akp nin kendi içindekiler var.