bugün

başbakanın en son incisidir. milletin orasına da el attı artık.
(bkz: ben aslında yokum)
sözlükte yazan "en iyi metallica gurubu" gibi esrarengiz başlıklar açan 12 yaşındaki ayqut1998 kardeşimizin bile sarfederken düşüneceği türden bir cümledir bu. bunu harbiden başbakan söylediyse bilemiyorum amk türkiye nereye gidiyor.
asıl cinayet bakamadığın üç çocuğu hayata getirmeyi sürekli salık vermektir.
başbakanımız imam hatip değil de sağlıkla ilgili bir bölüm okuduğu için bu konuda yetkilidir tabi. onun değerli fikirleri camiayı aydınlatacaktır şüphesiz.
suda doğum yapmak caiz midir tayyip hocam?
ne de olsa idris naim efendinin başbakanıdır.
(bkz: olacak o kadar)
boşbakanımızdan beklenen cümledir, bakalım daha neler göreceğiz.
burnunu sokmadığı tek şey ana rahmiydi, onu da yaptı. hayırlı uğurlu olsun.

sezaryan doğum, tercihtir.
doğum hakkında ne kadar cahil olduğunu gözler önüne seren cümledir.
-sezaryen ile doğum yapmak cinayettir...
-sana ne lan yarram. kuku benim göt benim. istediğim yeri kestiririm.
alakam yok bahsi geçen şahısla sevmem de ama aslında şöyle dedi ; ''kürtaj cinayettir , sezaryan'a karşıyım''

ya da ben öyle duydum yada en azından umdum.
cinayet: bir kimsenin başka bir kimseyi bilerek öldürmesi eylemidir.*
ortada ölen yok bu neyin davası lan...
bir insanın her söylediğine evet derseniz ne söyleyeceğini şaşırır.
(bkz: şımarmış çocuk)
yanlış bir sözdür. tam ağız dolusu küfür edecektim sözün sahibine, aaa bir baktım başbakan demiş. konu hakkında yorum yapmıyor ve allah'a havale ediyorum.
(bkz: senin annen bir katildi yavrum)
En az 3 çocuk demeyi bilen fakat doğum hakkında bi bilgisi olmayan, eşi benzeri yok, olamaz dedirten başbakan.
basur ameliyatlarının da cinayet kapsamına alınmasına örnek teşkil edecek olandır.
sezaryen cinayetse normal doğum cinayete teşebbüstür. suda doğumu karıştıramıyorum bile.

(bkz: şaşırmanın alası)
kendisini günahım kadar sevmem belirteyim ama iftira da atmamak gerekir kendileri sezeryana değil kürtaja cinayet demiştir, sezeryana ise karşı olduğunu söylemiştir. Haklıdır da bence.
ülke başbakanının ne kadar cahil olduğu gözler önüne serilmiştir. ayrıca insanlara karışacak, bok atacak bir şey kalmadı herhalde ki son çare ana rahmine giriş olmuş. e oraya da girdiysek artık nerelerden çıkacağız kim bilir.

(bkz: cahillik)
(bkz: bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp)
Sezaryen ve normal doğum hakkında hiçbir fikri olmayan konuşmasın.

Gidin bakın normal doğumda kadınlar neler çekiyor. Avaz avaz saatlerce hatta günlerce bagirtiliyor.
herkesin gözlerinde dolar işareti olduğu için mantıklı bir düzenlemedir.
doğru olanın yapılması için paradan başka çözüm olmaması ne kadar kötüyse yapılan uygulama da o kadar yararlıdır.
kürtaj cinayettir. demek istemiş olmasın bu şabudik...
bir inci sözlük yazarı incisidir.

halihazırda normal doğumun performans puanı sezeryandan daha yüksektir. sanıldığı üzre hekimler daha fazla para kazanmak için bu yöne yönelmezler. olayın aslı şu gündemdeki davalar malpraktis meselesi zorunlu sağlık sigortası sezeryana yöneltmiştir. normal doğum sırasında gelişebilecek asfiksi, doğum felci olayları doktorları normal doğumdan kaçırmakta. diyeceksiniz ki yıllarca normal doğum yapıldı. bu riskler yok muydu. ama o zamanlar da malpraktis yasası yoktu. doğumun riskini ben göğüsleyeyim gebe kadın ağrı çeksin çocuk asfiksik doğsun davası bana açılsın. bekara konuşmak kolay...

tıbbi komplikasyon - tıbbi kusur ayrımı yapılmadıkça kimse yanaşmaz buna ....

komplikasyon: modern tıbbın gerektirdiği, teknolojik imkanların sonuna kadar kullanılabildiği tüm önlemleri alınmasına rağmen oluşabilecek istenmeyen durumlar.

tıbbi kusur: bilgi birikim yetersizliği, hatalı davranışlar...