bugün

izmir'de yaşayan insanlar bilirler "izmirliyim" diyebilmek için boyoz, gevrek, çiğdem üçlemesini dilinize yerleştirdikten sonra bir de sevinç pastanesi'nin önünde birini beklemek zorundasınızdır. beklememişseniz eğer, daha izmirli mertebesine ulaşamadınız demektir. bu yüzdendir ki ben de izmir'de yaşayan ancak "sevincin" önünde biriyle buluşmamış uludağ sözlük sakini arkadaşlara bir olanak sağlayayım dedim. hem maddi bir gideri yok hem de teferruatı... sadece saat 18.00'da 6 Mart Cumartesi akşamı orda olalım buluşalım spontane bir şekilde ne yapılacağına karar verelim. Enteresan olmaz mı?

B planı istendi. o yüzden yazıyorum.

Yine sevinç'in önünde buluşuruz. sonra burdan sözlük üzerinden kararlaştırdığımız bir yere gider otururuz.

tabi bir de sevinç'in önünde kimlerin zirveye geldiği belli olmayacağından onu da belli ettirecek bir eylem veya bir şey bulmalıyız. bunu da ben şu şekilde düşündüm. saat tam 18.00'da ben "uludağ sözlük" diye bağıracam. hem sözlüğün reklamı olur hem de saat 18.00'da benden başka 1.90 boyunda, 130 kg ağılığında, uzun saçlı ve bağıran bir gamsız olmayacağından direk görür yanıma gelirsiniz.

(bkz: sevinç pastanesi önünde bekleyen insan)
(bkz: sevinç pastanesi)
izmirde olsaydım katılabilecegim zirve olup, kısa süreli izmir seyahatlerimde yasamıs oldugum olaydır.
(bkz: güzelyalı) (bkz: selma yiğitalp lisesi)
şimdilik katılmayı planladığım zirve, o gün neyi getirir bilemem.
eğlenceli bir zirve olabileceğini düşündüren, gelebilitesi var olabilir zirvesidir.

editcan: rakinfish denen şahıs, sen gelme lan! *
işim çıkmaz da katılabilirsem ilk zirvem olacak zirvedir.
izmirim...
belki oralardayım o tarihlerde... umarım, sanırım, galiba, belki..
orada olmayı çok isterdim. ancak şu sıralar bende başlayan klostrofobi rahatsızlığımdan dolayı katılamayacağım ne yazık ki.

hayır anlamadığım; izmir e bahar geldi(kuşlar çiçekler falan hani), siz hala pastanelerde, dürümcülerde, çiğ köftecilerde, rockbarlarda toplanma derdindesiniz. kordonun çimleri ne güne duruyor efenim? alalım elimize ikişer bira muhabbetin dibine vuralım olma mı?

edit: midyeler benden *

katılacak olan arkadaşlara 'iyi eylenceler' diler, bu arkadaşınız...
ek bilgi verilmesi vacip olan zirvedir. şöyle ki;

sevinç pastanesi, izmir'in bir simgesi haline gelmiştir. biri size "Sevinç'de buluşalım." dediğinde siz o pastaneye girmezsiniz. onun önünde, yani kıbrıs şehitleri caddesi'nin başlangıcında beklersiniz. bu zirvede de aynısı olacak.

6 mart 2010 Cumartesi günü saat 18.00'da sevinç pastanesi'nin önünde buluşmak üzere.
tam 3 gün kalmış ve havalar böyle giderse kordon çimlerinde son bulacak zirvedir. "gel abi gel!" nidalarıyla davetetmektedir.

not: bu bir güncelleme entrysidir. saygılar sevgiler.
(#7367207) oo biralar rakinfish'tense kesin geliyoruz zirvesidir.
rakinfish'in, delikanlılık kitabının ilk sıralarında yeralan "laf ağızdan bir kere çıkar" kuralanın gerçek olduğunu ve sadece uludağ sözlüğün değil, bu kitabın da yazarı olduğunu kanıtlayacağı zirvedir. *
(#7367207)
katılanların, yanında, istediği her türlü canlı veya cansız varlığı getirebileceği zirvedir. *
ilk sevgili ile buluşulan pastanedir izmirin güzel yeri alsancaktaki insanların buluşma noktasıdır.
memleketinden uzakta olan bendeniz bahtsız yazarın katılamayacağı, imrenilesi zirvedir. *
saatler kalan zirvedir.
izmir'de olanlardan olmadığımız için ve de yeni yetme yazar olduğumuz için bulunamayacağımız, doruklarına tırmanamayacağımız zirvedir.

zirvenin eteklerinde, zirvede tutunamayıp aşağı uçan yazarları izleyip "ahahaha düştü lan" diye gülerek değerlendireceğiz o günü.
bira içilecekse her türlü varım zirvesidir.
tepinicez bol bol zirvesidir.
oğlum bırakın zirveyi tevbe edip eyvah eyvah a gidin. hafta içi genç türkcelliye 1 alana 1 bedava. tercihen konak pier.
tarih beni zorluyor. ayın 7 sine yani burs almaya ramak kalmışkene zirve yapmak kötü oldu. bugün elektriğin kesilmesinden dolayı ödediğim 112 liradan sonra cepte 5 lira kalmıştır. bir yanım git karta yüklen bir yanım ise hayır zaten cok yüklendin diyor. ruh halimin durumuna göre katılıp katılmayacağımın şekilleneceği zirve.
zerrekadargamıolmayanadamın pek iyi düşünmüş olduğu zirve.
*
geç kaldığım ama katılmakta ısrar ettiğim zirvedir.
alsancağa gidip son anda katılmaktan vazgeçtiğim zirve. 7.nesilim. eziğim lan.
çok güzel geçmiş olan zirvedir. kordonun çimlerine yayılıp, buz gibi esen imbat ile götümüz donarak geçirdiğimiz ama herşeye rağmen çok zevk aldığımız bir zirve oldu. geçmiş zirvelerden çok fazla kişiyi görmemek gerçekten sürpriz oldu benim için. gelenler de gerçekten hoşsohbet insanlardı. öncelikle zirveyi düzenleyen hoşsohbet olan ama hiçte 130 küsur kilo göstermeyen zerrekadargamiolmayanadam'a teşekkür ederiz. zirveye gelen diğer arkadaşlara da selam ederim.
zirveye gelip de yazar olmayan arkadaşlara da bayağı bir baskı yaptım kendi adıma. üye olurlarsa zall bizi de görür herhalde diyorum. zirve'De konuştuğumuz konuların bazılarını da özet geçersek ; insan evrimi, şişe çevirmece, türkiye'De ki iş sistemi, doğruluk ve cesaret oyunu vb ..... anlayacağınız birbiriyle çok alakalı konuları konuştuk! neyse efendim! son söz olarak böyle güzel bir zirvenin yenisinin olmasını dilerim (ama daha az soğuk bir yerde. gerçi diğerleri alkol aldıklarından pek de hissetmediler soğuğu ama ben de iman gücümle durdum soğuğa karşı. ama bir dahakine daha sıcak bir yer lütfen!....) ve kaçarım.