bugün

fiziksel bir yok olu$, donu$umsuzlugu ifade eden bir gidi$ gibi degil bu. o artik senin icin oldu, artik sende nefes alan bir yani yok. bitti. bu yani. ya$amdan oldugunu anliyorsun; bir sonu var. sonunda, bir sonu var.

- hicbir dokunu$un ya da payla$imin anlaminin kalmadigi, aslinda anlamsizla$iyormu$ gibi fake atip, stun edip, o esnada bir dinamik zaman tutarsizligi yarattigi endemik bir ruh yorungelenmesi; nihilizme teget bir eksende mistifikasyon cali$malari yapiyorsun. yahu yok i$te!: mektuplar, fotograflar, resimler, daha birsuru siksok $ey var. kotuculuk var. sogukta bira icmek. degi$ime ali$amama var. (ali$mak; onyargi torpusu.) bir armonyum sesi kulaklarinda, onu siktir et. onun anasini sik, onemseme onu. oldu o, olu. olmek!

(icses)- sen sadece duymak istediklerini iddia ediyorsun ve ben hicbir sikim algilayamiyorum kusura bakma. o oldu de ne demek? olmez o, sende bitmez, bitemez. du$un; sikindirik bir plastik $i$e bile topraga 250 yilda kari$irken, o sende nasil biter birden? sacmalama, elindeki jileti bana ver. elindeki evreni bana ver ve git guzel bir uyku cek. yarin, ku$larin dogumgunu. yarin, yarin.. du$un bunu.
ona kendini yeteri kadar acik edemedigin ihtimalini hasiralti ediyor olabilir misin? mesela, onu hayvanlar gibi, bir aygir gibi arzularken bunu soyleyememi$ ya da ona bir kedi gibi yakla$mi$ olmanin vahim ve de nihai netcesi olamaz mi bu? sir, burada gizli. nuvesi bu.

- zehri doktum. artik panzehir arayi$inda degilim ki.. beni kristalize edecek bir $ey kalmadi!

(icses)- peki. sende olmesi, olumdur!

sevgililerim.. huni alin bana.
2 anlamlı, 2 anlamlı olması hasebiyle muğlak mesele.

1- sevilenin fedakarlığı. ("uğruna")
2- sevilenin artık sevilmediği iddiası.(kalpten çıkması da denilebilir, fakat asla ölmesi denemez)

parantez içi yazının son kısmına:
sevilen ölmez. ölse, gerçekten ölmüş olsa, denemeler, şiirler yazdırmaz. sözde ölür, özde ölmez. öz sözü kaale alır mı? sorusunun cevabı da çok sade: almaz.
Sevdiğini öldürmek için önce kendini kaldırman lazım bu yeryüzünden dedirten başlık.

- Korkma artık karanlık gecelerin acı bir telefon sesiyle bölünmeyecek seni seviyorum demicek hiç bir zaman o telefonun diğer ucunda ki masum kız. sen gözlerini dikip boşluğu sadece seni seviyorum lafını duyup yuzune kapatmayacaksın o kızın. Korkma kendine kötü birşey yapmayacak . Vicdanın rahat olsun artık o kız kendiyle birlikte seni de öldürdü.
(bkz: sacma)