bugün

çok ilginç, bakın bu dramdır! yurdumda beğendiğimiz herşeyi küfrederek severiz. sebepleri bulunamıyor.

-vay amk ne güzel söyledi lan!
-şerefsiz güldürdü geçirdi.
-pezevenk kaç saat uğraştın o resme, süper lan!
(bkz: Severim de döverim de)
babam bana ananı s. çocuğu derdi. bi yerde hakli annem onun karisi sonuçta.
Malesef çok sık yaptığım şey.

Kedime pezevenk derim, ki çok severim.

Daha bu sabah evden çıkmadan 1 aylık oğluma severken "tipine sıçayım" dedim de annem gebertiyodu.

Sebebini çözemedim.
" seni seviyorum" diyen sevgiliye "hayvan insanı duygusal yapma" diye cevap vermektir.
Ananısikiyim çok güzel tespit.
bizim türk milletine hastır.bir insan sevdiğine kırıcı konuşmaz konuşamaz titrer ne diyeceğini şaşırır.ama bizim çocukluktan gelme olsa gerek bebekleri bile severken bir bir ham yapma yeme moduna geçiyoruz.e çocuk bunu görüyor bununla büyüyor demek ki sevmek demek = yamyamlık. allah aşkına elinizi şeyinizden çekin adam akıllı düşünün bir bebeği öpmekten imtina eden kaç kişi var? yok değil mi ? ısırma kıstırma yeme hayvan gibi abanıp öpme modunda seviyoruz.

zaten Yeşilçamda da durum vurucam kırbacı vurucam kırbacı repliği ile belli etmişiz durumumuzu.
ez cümle öküz gibi abanarak küfür ede ede seven sevgili yakın zamanda terk edilir.örneklerini birebir görmüş biri olarak konuşuyorum çok yakın kız arkadaşım dayanamıyorum artık küfürlerine diyerek terk etti çocuğu şimdi köpek gibi yalvarıyor çocuk buna.her neyse konu dağılmasın hemen toparlayarak söyleyelim insan gibi sevin hayvanlaşmayın.

narin olur kızlar çiçek gibidir ayol her şeyi de ben mi söyleyeceğim size.
ağırlıklı olarak bizlere özgü bir davranış biçimidir. örnek vermek gerekse;

-sensiz geçen günlerin tığaaammına koyyim necla benimle evlenirmisin?
-çok güzelsin aşkım ananınamına sağlık.
-yakışıklı keranacı çok canlar yakacak.

gibi...