bugün

zaten koskoca bir yanlış olan tartışma esnasında yanlış üstüne yanlışlar eklemek...

gitmek istemesi ve buna izin vermemek. bırak gitsin sakinleşince her şey zaten daha iyi olur.
Küfürlü konuşmak, Bağarmak ve benzerleri.
küfür etmek.
haksızken bile haklı gibi davranıp daha çok üste çıkmaya çalışmak.
onu dinlemeyip sadece kendinin konuşması.
tokat atmak, attıktan sonra köpek gibi pişman olup iç parçalanması.
en büyük hata sevgiliye o.pu demektir, artık dönüşü olmayan bir yola girilmiştir.

(bkz: naptın be olum)
geçmişte yaptığı hataları yüzüne vurmaktır.
bi dur aq demek.
tartışırken bile yalan söylemektir. yalanın dönüşü olmaz.
bağırmak vardır en başında bağırmadanda çözülebilir en nihayetinde çoğu şey. birde hiç önemsemiyomuşsun gibi konuşmak karşındakini deli eder ve tartışma giderke daha da büyür.
(bkz: hakaret etmek)
gaza gelmek, konuştukça konuşmaktır. sonra çok pişman olsanızda iş işten geçmiş oluyor. tabi bide yedirememe durumu vardır daha sonra (bkz: gurur)
pişman olacağın sözler söylemek.geri dönüşü olmayan.
sonra nasıl hala hayatım bitanem diyebiliyorsunuz anlamıyorum.
konuştukça batmak buna çok dikkat edilmesi gereken durum.
- ama sen de sunu yapmıştın demek. en son dahi söylenmeyecek sözdür. artık geri dönüşü yoktur. kac zamandır birlikteyseniz o güne kadar her gün yapılan iyi kötü her bok konuşulur ve el sıkışıp ayrılınır.
kesinlikle pişmanlık belirtmiyceksin, karşıdakine çok koyar..
tartışılan konudan ziyade geçmişteki bütün olaylarıda, son tartışmaya dahil etmek. sanki son olay patlak verene kadar geçmişteki o sıkıntılar hiç bir sorun arz etmezken son olayın patlak vermesi ile etekteki bütün taşlar dökülür. bu da samimiyetsizliğin bir göstergesidir.
alttan almak için en yanlış zamanı kollamak.
yapılan başlıca hata, tartışmaktır zaten.
kadınlarla tartışılır mı hiç?
tartışılmaz.
onlar haklı çıkmanın yolunu daima bulur.
en iyisi he deyip geçmektir.
en büyük bilinmeyen kadınların ikna etmek için tasarlanmış olmalarıdır.
Uzatmaktir. Iki tarafinda iyiligi icin bir tarafin alttan alip tartismayi sonlandirmaya calismasi dogrudur.
Herşeyin aşırısına gitmek ve olayın ben naptım da bunu bana yaptı olayı yerine bana bunu yaptı boyutunda yaşamak.
En sonda söylecen sözü en başta söylemek.
Geri dönülmez söz söylemek, kişiliğine hakaret etmek, başkasına gideceğini ima etmek gibi hatalardır.
(bkz: tartışmayı kaybederken eski defterleri açmak)
yaydan çıkan bir okun, ağızdan çıkan bir sözün geri dönüşü yoktur. dikkat etmek gerekir.