bugün

böyle aşkın ızdırabını s.kecek olan aşığın yapabileceği eylemdir.

sokağa çıkıyorum millet kol kola sarmaş dolaş. "hepinizin mna koyim" diyorum. yakıyorum bir sigara banka oturuyorum. önümden hep çiftler geçiyor. çoğunun parmağında yüzük bile yok. kendi parmağımdaki yüzüğe bakıyorum. "senin de mna koyim" diyorum. sadece kendime koyduğumu fark etmeden herkesin mna koymak istiyorum. "benim de var lan sevgilim. boşuna mı takıyoruz bu delikliyi.

sonra p.çin teki gelip "ya usta oturacak yer bulamadık, izin verir misin bize" diyor. yer veriyorum sevgilisini gözüme sokarak oturuyor p.ç. yanımda bir tane kız olmadığı için parktaki bankta bile k.çıma yer bulamıyorum. aile salonu olan yerleri zaten düşünmedim bile hiç. sigaramın biri bitmeden ateşi ziyan olmasın diye yenisini yakıyorum. eskisi bitince yenisine devam ediyorum. elimi telefona atıyorum. *123# den cevap : 3 kontörünüz bulunmaktadır. özel marka fırsatları için öze... "senin de mna koyim". sonra eve giden ömrümün en uzun, ömrümün en saçma, ömrümün en arama zamansız, ömrümün en sevgilisiz yolunu tepiyorum. çünkü ekmek yiyiyorum sonunda. karnım doyuyor.

bir ara babama çaktırmadan kendime kontor atıyorum hemen onu aramak için. evet sesini duyabileceğim. bir sevgilim olduğunu hissedebileceğim. çok olmasa da en azından bugün neler yaptığını öğrenebileceğim. bütün gün onu düşündüğümü, adeta onunla hayalimde konuştuğumu anlatabileceğim.

"aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor lütfen daha..."

senin de mna koyim.
Gece gündüz onunla konuşmak ama yıllarca yüzünü görememektir.

(bkz: Çünkü öyle)

(bkz: Yapacak bir şey yok)

--spoiler--
Faydalar faydasız
imkanlar imkansız
uzayan gecelerde
saatler zamansız.
--spoiler--