bugün

(bayan tarafı)

bir bayan olarak gözlemlediklerimin sonuçlarıdır.

1- konuşma evresi: sevgililikte en güzel evre, çıkmaya başlamadan önceki konuşma evresidir. sorgu yoktur, merak etme yoktur, kıskançlık yoktur. sadece konuşursunuz. bu yüzden birbirinizden hoşlanır ve çıkarsınız. çıkmaya başladıktan sonra her iki taraf da -genellikle bayan tarafı- birbirini sıkar. bu da ayrılık sebebidir. birbirinizi çok sıkmayın.

2- günaydın mesajları: bayan tarafının sürekli istediği gereksiz mesajlardır. böyle yaparak sevgilinizi şartlamış olursunuz. halbuki bir ilişkide arada sırada konuşmamaya bile ihtiyacınız vardır. böylece birbirinizi özlemiş olursunuz.

3- kıskanmak: her şeyin fazlası zarardır. tamam, sevgilinizi kıskanmayın demiyorum. kıskanın ama kıskandığınızı dile getirmeden belli edin. eğer kıskandığınızı belli etmezseniz size güvendiğinizi anlayacaktır. bu iyidir ama fazla güven de felaketlere yol açabilir. aldatma gibi. hee bir de olduk olmadık kişilerden kıskanmayın. kız kardeşinden kıskananı bile gördüm.

4- hediyeler: hediyeler ilişkide tamamlayıcı unsurlardır. sadece özel günlerde hediyenin gerekli olduğunu düşünmeyin. canınız ne zaman isterse ona hediye alabilirsiniz. bunu hiç beklemeyecektir ve size sevgisi daha da artacaktır. (kendime gazete köşelerinde yazan karılar gibi hissettim bir an.)

5- özel günler: yıldönümü, sevgililer günü vs. 'dir. gerçekten gereksiz günlerdir. özellikle de yıldönümü. sen zaten sevgilinle çıkmaya başlamışsın, çıkıyorsun mutlusun, hayat devam ediyor. geçmişi unut, anı yaşa. oturup da çocuğun yıldönümünü hatırlamasını bekleme. hele de böyle saçma bir şey yüzünden ayrılayım deme bile.

6- konuşmak, soru sormak: onunla konuşun dertlerini dinleyin. üzüntüsüne ortak olun ama çok soru sormayın. gizem önemlidir. birbiriniz hakkında her şeyi hemen bilmek istemeyin. gün geçtikçe birbirinizi yavaş yavaş tanımalısınız.

7- güven: güven aşka kapı açar. çünkü her iki taraf da birbirine güvendiği zaman doğru kişiyi bulduğunu anlar.

not: eğer doğru kişiyi bulamadıysanız sıkmayın canınızı. herkes bir gün doğru kişiyi bulur. sadece nerede ve ne zaman olacağını bilemez.

bugünkü yazımız da bu kadardı. haydi sağlıcakla kalın.
Yol aramak yanlıştır. Misal

Çok seversin, bıkar, gider.
Az seversin, "beni sevmiyorsun" der, gider.
Dozunu ayarladığını düşünürsün, "neden herşeyi kontrol etmeye çalışıyorsun" der, gider.

Yani bir kadın gidecekse "neden" sorusu abes kaçar fazlasıyla.
Ne yaparsan yap, Ask yoksa ceker gider.
gemi halatını alıyoruz sevgiliyi sandalyeye bağlıyoruz. lan ne kaybetmemesi isteyen gider istemeyen gitmez. istersen.