bugün

pazardan bir demet semizotu alıp yanına gitmek daha yerinde ve isabetli. O da bir adet yoğurt alır gelir ve güzel bir cacık yapıp yerler. Oh yarasın. Çiçeği kim yicek, yazık israf ve ifrat!
olmaz o olmaz. çok görmemiş, çok görgüsüz fikir. bi' saksı çiçeğinin saksısını el yazısı notlarla süslemek, o kamyondan daha büyük ve daha ince bi' fikir. *
sonradan görmelik mi desem,anlamsız abartılmışlık mı?onun yerine tek bi gül al git iki güzel laf et be insanoglu!
eğer içinden geliyorsa 1 adet gül bile yeter. duyurulur.
gösteriş yapan insan hareketi.
mesela ben istemem boşuna para kaybı amk.
aç var açık var yapmayın len böyle şeyler.
eve sebze meyva alın hem kopartmayın çiçekleri.
bi am için değmez doğayı yıpratmaya.
boşa akan giden paradır.
ne gereği var ki? yani kız o kadar çiçeği vazoya mı koyacak? nolcak, çöpe gitcek. insanlar onu yetiştirene kadar ne acılar çekiyolar. su harcıyolar. teslimat*. yazık değil mi o kadar emeğe?
insan gibi al bi tane orkideni, bekle centilmence ver. ne öyle hayvanlar gibi kamyonla gül getirmek.
alicaksin bi buket cicegini calacaksin kapisini. adam olcan efendi olcan. bi kamyon nedir seviyosan bir tir da olur. ama biraz musriflik gibi.
var olan sevgiyi anlatmanın yanlış ve israflı yoludur.
ne gerek var. cicekler aksama solup gidecek denilesi durumdur.
bitkiye acırım gerçekten.. herşey tadında güzel.
bence öküzlükle falan alakasi yoktur.
kız gülleri çok seviyor olabilir belki bir gün laf arasında öyle bir hayalinin olduğunu dile getirmiştir sevgilisi bu hayalini gerçekleştirmek için böyle bir jest yapmıştır ve onun gözlerindeki mutluluğu görmek istemiştir. bana yapılsa mutluluktan ne yapacağımı şaşırırım valla. tamam müsriflik yapılmıyor değil ama ince düşünce var romantizm var olayda yahu adamın imkanı varsa neden yapmasın ki

hem belki de zengin gösteriş meraklısı degildir çiçekçi falandır yani.
aşkın bokunu çıkarmak.
sevgiliye kamyon yollamaktan daha iyi bir fikir değildir.
daha az masraflı bir yolu var bunun. bir eşek alıp şeyine su tabancasıyla su sıkmak mesela. iş bitince eşeği iade edebilirsiniz.
kızı ' salak ya nereye koyacağım ben şimdi bunları, hem ne işime yarar bunlar, yesem yenilmez, giysem giyilmez' diye düşündüren eylemdir. hem bir tanesi çok daha makbul çok daha anlamlıdır.
sızan sevgiliyi gül ile doldurulmuş havuza atma eylemi bilmiyorum daha mı romantiktir..
oksijen üretim miktarını azda olsa azaltan olay.
bir, kamyonculardan kurtarmak değildir.
Farkında olmadan sevgiliye kamyoncu göndermektir. Aman deyim!