bugün

kendine sorulursa eğer aşık olduğunu düşünen insandır. fakat aslında aşık değil nankördür kendisi.
insan degildir.
aşk kelimesini ayaklar altına alandır. tabi anneliği de.
"sevdiğim ikinci kadınsın sen.
ilkinin yerini alman mümkün değil
o öğretti bana sevmeyi
o öğretmese sevemezdim seni bile
inan o tuttuğu için ellerimden
yürümeyi öğrendim, koşabildim sana
onun gözlerine benzediği için gözlerin
alamadım gözlerimi senden.."

dizelerinde de dile getirildiği üzere hayatın en önemli varlığı anneden daha çok kim sevilebilir ki?
ahmaktır. ahmağın önde gidenidir.
düşünki aşıksın körkütük o da sana. evlilik düşünüyorsun allah göstermesin bir kaza yaptın belden aşağın sakat kaldı o kız seni terkeder gencim güzelim diyerek siktir olup gider ama annen seni asla terketmez.
sokakta gördüğün bütün kadınları koluna takarsın sevgilin yapabilirsin ama bir tane annen vardır başka kimse annen olamaz.

edit: eksi veren arkadaş ilerde birgün pişman olursun sen de herkes gibi o zaman da işi işten geçmiş olur. anneni kaybedince annenin kıymetini anlarsın.
tanıdığım kızların çoğunun istediği sevgili modeli. şu gibi sorularla kendini açığa vurur bu istek:

-en çok kimi seviyosun?

-bi gün annenle benim aramda tercih yapmak zorunda kalsan kimi seçersin?

-annen bu kızdan ayrıl dese ayrılır mısın; yoksa anneni karşına alır mısın?

ne yapacan amk ya. sevgimin ölçütü bu mudur yani. böyle mi ölçecen ne kadar sevdiğimi.
böyle sorular soran kıza güvenmeyin olum. sinsidir bu kız. valla bak.
malın önde gidenidir. büyük ihtimalle ergendir ve ilk sevgilisidir.
sevgili herşeyden çok sevildiği zannedilen insandır. belki anadan daha çok sevilmiyordur. ama çok ayrı bir yerdedir. bu da insanı en çok sevgilinin sevildiği hissiyatına kaptırır. insan olmamakla alakalı değildir. bu sadece histir.
yok öyle insan... yani olmamalı. anne candır, aşka inancım sonsuzdur ama, çivi çiviyi söker mantığı sevgili için geçerlidir. annenin yeri hiç bir şeyle doldurulamaz.
sevgilisinin tatmini annesinin tatmininden üstün değilmiştir.

(bkz: sex)
(bkz: am göt meme)
şapşal insandır. anneye duyulan his ile sevgiliye duyulan hissin farklı olduğunu ayırt edemeyecek kadar da morondur.
annesi ölmüş olan erkektir. tüm sevgisini sevgilisine verir, ondan hem anne sıcaklığı bekler, hem aşk hem sevgi.. nedeni bilinmediği sürece yargılanmamalıdır.