bugün

sevgilisine verdiği değeri biraz da mutfakta göstermek isteyen erkektir.
bu durumun oluşması için bir adet yemek yapmaktan veya ev işlerinden bunalmış kız gerekir.
erkek kişisi kızın arıza çıkartmasındansa salata yapmayı tercih eder ve olaylar gelişir...

kız: aşkım ne güzel yapıyon öyle salatayı sen, yerim seni ( yağcılık )

erkek: ben salatayı güzel yaparım hehe ( gaza gelme, aşçı edasında bıçağı tutarak)

kıza da aslında garip gelir kendi oturup sigara içiyorken erkeğin beş yaşında masum bir çocuk edası ve büyük bir dikkatle salata yapması.

aradan biraz zaman geçer. salata daha olacaktır. tv de sezen aksu'nun sende benim hatalarımdan birisin sözlerine sahip şarkısı çalıyordur.

erkek: aşkım bu şarkıyı sana armağan ediyorum... ( gazı bitti... )
abartma halinde görev haline gelmesi, dahası kişinin de gaza gelmesi ile saklama kaplarında doğranmış rokalar, kıvırcıklar saklaması ile birlikte bambaşka boyutlara kopup giden hadisedir.

oysa sadece sevgiliye salata yapacağıdım ve "göbeğin biraz büyümüş mü ne?" demişti. ne içirdiniz bana lan? nasıl geldim bu hale? buzdolabım boy boy saklama kapları içinde sebze dolmuş.

"saklama kaplarım boy boy, o salatayı yıkayan bağdatlı kovboy" demek istiyorum ayrıca, umarsızca.
erkeğin salata yapmadığı gerçeğidir.

çünki erkek burada samimyetten uzak gösterilmiş , kız ise şovenist tutumla tokatlama durmu.

yazık lan erkeğe , salata yapayım diye manyak olmuş, kızın gustosunu yerine getirmiş olaması gerçeği.
ucuza kaçan erkektir. salata ney lan! 2 marul 2 domates 1 soğan. ayar yapmana bile gerek yok...

tortilla yapsın anlarım ...
Muhtemelen yapabildiği tek ve en iyi şeyi hazırlamış olan er kişidir.
sevgilisi salata yapamayan erkektir.
Hayatı paylaşan erkektir. ayrıca sevgilisine değer veren erkektir.
seks yaparken ön sevişmeyi uzun tutan erkek kadar akıllıdır, hele bir de rose şarap açtıysa.
(bkz: sevgilisine salatalık yapan erkek)
elinden geldiğince yarıdm etmeye çalışan aynı zamanda kolaya kaçan erkektir.
ama olsun. yan gelip her şeyi önüne isteyenden iyidir.