bugün

yılları devirmiş ilişkilerde gayet kolay görülen kız çeşitlerindendir.
sağlam bi hatun olduğunu düşünmeye başladığınızda siktir olup gider.
siz de dolmayı götünüze sokarsınız.
hamarat hatundur.
sarmadır o sarma.
sevgilisinin ne istedigini anlamayan kizdir biber dolmasi mi yaprak sarmasi mi zira dolma sarilmaz sarma sarilir..
Muhtemelen köylü kızıdır şehirli kızları bu devirde orasını burasını açmayı becerebiliyor anca köylü kızı saf hamarat ve güzeldir hepsinin her kızın ayrı bir güzelliği var ama görebileceksin işte kalp gözüyle bakacaksın abazan gözlüğüyle değil.
zoru başarıyor olsa gerek. "dolma sarmak nedir? sarma olmasın o?" vb soruları akıllara getirir.
Dolma saran elleri yirim ben yirim ehehe. Harbiden düşünceli ve hamarat kızdır neticede herkes dolma saramaz! Bu devirde yumurta kırıp makarna yapan kızlar bile kapış kapış giderken boş kalıp bana gelmesi zor.
biz hergün sardık bi numarasını görmedik.
değil dolmayı elinizle sarmak başka bir uzvunuzla sarsanız bile adamın sizi terk etçeği varsa ediyor.
önce o dolmalar yenir sonra da o saran parmaklar
veya;
önce o parmaklar yenir sonra dolmalar.
ama o parmaklar yenir.
zeytinyağlı da olursa tadından yenmez. güzel olmazsa bile güzel der öpücüğümü kondururum böyle hatuna..
öpülesi hatundur. candır, kadının ham maddesidir.
(bkz: sarma diyeceksin ayı)
uludağ sözlükte olduğuna inandığım maharetli hanım kız.
biraz tuzlu yaparlar ama genede tadından yenmez.
evlenilecek kızdır.
Candir can. Icine sogani bol koysun ki pirincler kuru kalmasin.
ahhh birde onu bacağında sarıyorsa, tabi sıgara içmiyorsan öyle olacak.
bunlardan bir tanesi kuzenimdir.. ayrıca sarma sarıyor diye hemen tav olmamak lazım , zira kuzenim sarmaları gönderdikten sonra sevgilisi apar topar hastaneye kaldırılmıştır..

mutfaktan uzak tutuyoruz ama nafile , bir gün raid böceksavara maruz kalmışçasına nalları dikicez..
erkeğin kalbine giden yol miğdesinden geçer sözünü tescillemeye çalışmıştır.
dolmayı büyük sarsa yanlış anlaşılacak, küçük sarsa daha yanlış anlaşılacak, elinin ayarını iyi tutması gereken kız.
hatunun hasıdır.
sarmayla dolmayı ayırt edemeyen kızdır.
(bkz: sarmaya dolma denmesi)
bunlardan kaldı mı acep varsa tebrik edilesidir.
dolma sarılmaz doldurulur, sarmadır o sarma.

seven her kızın yapabileceği ama hepsinin beceremediği yemek olması nedeniyle öz güven sahibi kızdır.
evlenilesidir. istiyorsa tabi.

dolma saran kız mı kaldı bu devirde efendim? benim şimdiye kadar gördüklerim bana sardılar ama dolma sarmadılar pek. hep param gitti lan dışarıda yemek yedirdim durdum. sonra sevişip ayrıldım hepsiyle. şaka gibi ya.