bugün

sevgiliyle ticaret yapmak basli basina bir bela zaten, kizamazsin, bir sey diyemezsin. hesabindan cekilen onca parayla, bak sana hediye aldim derse ne yapabilirsin ki.

sevgiliyle kumpir yerken duyulmasi muhtemel bir oneridir. e hani ortakoy, bogaz manzarasi, kumpirciler, yamgurlu hava, romantizm, sevgiliyle beraber olmak, dinlerin kardesligi... yok bu sonuncusu pek olmadi. neyse ortada boyle bir gercek var, orta derken yani ortakoy'de sevgiliyle kumpir yemekten bahsediyorum. bu lafi duydun mu o an konuyu degistireceksin usta, yoksa bir anda kendini cuval cuval patatesin icinde bulursun.

gercekten patates, dusunuldugunde son derece besleyici ve ucuz bir yiyecek, ayrica insanin aklina da gelmiyor degil hani, patates isine girmek. bakin patates isine girmeyin demiyorum, zira girin gari! ama bu is sevgili milletiyle olmaz, gerekirse platonik askinla gir bu ise, ask ve is hayatini birbirinden ayirabiliyorsan eski sevgilinle gir, patatesi krali veya kralicesi ol, ama sevgili? i ih olmaz iste o.

bir defa ortakoy'un tum romantizmi bir anda biter. bilmeyenler varsa ortakoy cok romantik ve albenili bir yerdir, boyle el ele tutusan ciftler falan, ulan insan tek basina dolasmaya utanir ortakoy'de be, iste oyle bir yerdir. patatesten dolayi, ortakoy'de sevgiliyle guzel bir vakit geciremez olursun, aklina hemen alacaklar verecekler gelir. ortakoy civarinda bir bara bile gidemez olursun, e hadi gittin diyelim, ne icicen? bira, yaninda ne var? patates, bak gordun mu olmadi iste.

yurumez anam, hem sevgili hem patates bir arada yurumez, patates ilgi ister, sefkat ister, bakmazsan hemen yanlardan filizlenir.
babasının kayserili olma ihtimalinin yüksek ve ticaret bölümü mezunu olduğunu net bir biçimde anlayabileceğimiz sevgili çeşitidir kendisi.
sevgilisinin yanında bile tücarlığı bırakmayan kişilerin sözleridir.

ciddi bir ayrılma yada soğukluk sebebidir.