bugün

(bkz: erkekle kız kanka olur mu) başlığından yola çıkılarak açılan başlıktır.

öyle kankam var diyerek olur evet gibi cevaplarla bir yere varılmaz.
sen sevgilinin karşı cins kankası olmasını canı gönülden istiyor musun buna cevap ver?

objektifsen evet kız arkadaşımın erkek kankası, erkek arkadaşımın kız kankası olmalı. samimiyetleri beni bağlamaz diyebiliyorsan (bkz: erkekle kız kanka olur mu) başlığına da gerçekten evet olur diyebilirsin.

ama sevgilimin karşı cins kankası olsun diyemiyorsan ikiyüzlülüğün alemi yok.
Neden olmasın? Oturup sevgilinle kankanı tanıştır samimiyetinizi anlasın. Yanlış anlaşılmalara yer kalmasın. Sevgilimle en yakın arkadaşım şuan öyle samimiyeler ki yeni bir erkek kardeşim oldu diye bana minnet duyuyor. Çok güzel bir duygu.
Olamaz, olursa da çok görüşemez, çok konuşamazlar. Kardeş gibi olan arkadaşlarına da asla bi şey demem.
Sevgili aradaki dengeyi tutturup size güven verebiliyorsa. iş sevgilide bitiyor.
olabilir, ancak enseye şaplak göte parmak değil. öz kardeşiymiş gibi olmalı. kardeşim diye hitap etmeli ve sık görüşmemeli.
ilişki güven gerektirir, güvenmediğiniz insanlarla birlikte olup kendinize eziyet etmeyin. insan hayatı belkilerle yaşayabileceğiniz kadar önemsiz bir olay değil. olgunlaştığınız zaman zaten ilişkileriniz de düzene oturur, dolayısıyla kankalık mankalık sıkıntı olmaz. sevgili dediğin bir şeyi söyletmez, senin istemediğini zaten yapmaz. birşeyleri anlatmak, söylemek zorunda kalıyorsanız o ilişkide bir sıkıntı var demektir.
şimdi ben sevgilim için karşı cins kankalarımdan vazgeçmem. sevgilimin de geçmesine gerek yok. rahat olalım biraz. sevgiler.
Şimdi sevgili oldular.
genlerimize aykırı eylem biçimidir. olmamalıdır.
Olmamalı, olamaz da.

Yani şöyle tabii ki okul (sınıf) ya da iş ortamındaki karşı cins arkadaşlarıyla konuşmasın etmesin demiyoruz.

Ama onun dışında kafede falan buluşup ikili görüşmeler (kanka ayağına) yapabileceği bir karşı cins olamaz, olmasını da kaldırabilecek mide olmadığını düşünüyorum.

Tanım şeysi: bir soru.