bugün

sevgili olmanın, aşık olmanın yolu, önce dost olabilmekten geçer. birkaç başarısız ilişkiden sonra bunun doğruluğu anlaşılacaktır. fakat bu başlık için bazı endişelerim var ki, dost/tost arasındaki benzerliktir.

edit: başlık başa kalmış.
çift kaşardan tost sevgiliden dost olmaz.
Uzun süreli ilişkilerin temeli.
en güzel ilişki biçimidir. yeri gelince sarılıp derdini anlatabileceğin bir dost, yeri gelince de elini aşkla tutup gözlerine bakarak seni seviyorum diyebileceğin kişi olmalıdır sevgili.
tabi olacak..gerçekten sevgiliyse en yakın arkadaş,kanka,orti...vb. zaman gelecek omzunda ağladığın annen ya da baban olacak, koruma içgüdüsü ile kardeşin cocuğun olacak,olmazsa olmaz işte o zaman.sen içine dert olan sırlarını üzüntülerini sevgilim dediğin insana anlatmıcaksında kime anlatacaksın.madem seviyorsun öyle ot gibi sevilmez sadece sevişmek için sevgili yapıldıysa bilemem ama gerçek sevgi paylaşımdır... ee tabi şu noktada önemli: sevgilim benim herşeyim diye bokunu çıkarmamak lazım, vardır öyle yavşaklar manitayı buldumu ne ses çıkar ne seda,ayrılık olur aga gel biraz içip dertleşelim derler, böylelerine yavşak hanım köylü falan denir genelde.bunu yapmamak lazımdır,ayıptır bir kere..
eğer ciddi olmadığınız bir ilişkiyse kesinlikle yapılmaması gereken ters tepmesi kaçınılmaz durumdur. çünkü birlikteyken samimiyetle anlatılan şeyler ayrılındıktan sonra koz olarak kullanılabilir.

yok eğer ciddi bir ilişki ise yada birlikte bir gelecek planları yapılıyorsa bundan daha doğal olan bir durum söz konusu değildir vede gereklidir.
en büyük yalandır.
kaavede yancı, maallede dost, yatakta tost.
kızların hayali değildir, olabilitesi yüksek bi durumdur. bu kadar seks kaseti nasıl ortaya çıktı. (bkz: dost kazığı) bide bu eski sevgiliden arkadaş kalma durumunu da bu ilişkiyi yaşamış insanlar başarabilir. bu konuda pek istekli olmasalarda yaparlar, mecburdurlar. daha da iyisi için, ayrılmayı düşündürecek bir durum söz konusu değilse evlenebilirler. (bkz: verdim gitti)
hep dost kalması gereken kişinin sevgili olmuş versiyonudur. bir yanlışlık var burada!
sevgili dediğin; sıkıntıda dost, okulda sevgili, yatakta o... olmalı.