bugün

ayran gönüllü ve dahi şıpsevdi biriyse kahramanımız, vücudu yapboz tahtasına dönecektir bir süre sonra...

ha! sürekli aynı isimde kişilerle sevgili oluyorsa, o zaman sorun yoktur.
bunun bir üst aşaması, evlenince yüzük parmağına alyans şeklinde dövme yaptırmak, eşin adını yazmaktır.

arkadaşlar umarım bu emeklerinizin sonucunu çatır çutur mala vurara, apartmanı inleterek alırsınız. güç sizinle olsun. üniversitenin içinde el ele dolaşan davarovskiler sizi.
-berke aşkım adımı dövme olarak vücudunda görmek istiyorum.
*tamam ayşenur nereye yazdırayım?
-koluna yazdır.
*yok olmaz orada ayça yazıyor bak.
-hımm o zaman sırtına?
*yok olmaz bitanem orada da nalan var.
-hımmm o zaman göğüsüne yazdır kalbinde olayım?
*yok hayatım orada da banu yazıyor bak.
-hımmm ensene yaptır aşkım o zaman?
*yok sevgilim orada da melis yazıyor bak.

*tamam sevgilim götüne yazdır bari.
güzel harekettir. şahsen bende var. ayrılsa da ayrılmasa da seviyorum uleeeen. evleniyorum da zaten 5-6 ay sonra.

birinin boşluğunu doldurmak için değil, gittiğin zaman boşluğun dolmasın diye gel! dedim. geldi.
komik bir pişmanlıktır.
annemin arkadaşının gençken yaptırmaya çalışmış ama acısına dayanamamış ve yalnızca ilk harfini yaptırmış: a.
yalnız, eşinin adı muzaffer'di. *
itici,gereksiz ve tamamen gösterişe yönelik bir eylem olmasının yanı sıra,sevgiliden ayrılınması durumunda kişiyi oldukça zor durumda bırakır.ki bu durumda da ahmaklıktan başka bir şey değildir.kendisini çok severim ama o da bir zamanlar ahmaklık etmiştir.
(bkz: johnny depp) görsel
bir ilişkiyi kurtarabilir. örneğin sevgilinizin adını dövme yaptırdıktan sonra sırf dövme boşa gitmesin de popo* gibi kalmayın diye ilişkinize daha bir hassas yaklaşır, sevgilinizin gönlünü hoş tutmaya çalışırsınız. gerçi bu da sevginizi karşılıksız olmaktan çıkarıp sizi mutsuz etmez mi? yine de birisiyle evli kalmanız gerekiyorsa ama sevmeden de olacaksa(örneğin iki holding sahibinin çocuklarının evlendirilip holdinglerin birleştirilmesi durumu gibi) işlevsel olabilir.

(bkz: ne dedim ben şimdi)
saçmadır. hangi ilişkinin sonsuza dek sürebileceğinden emin olabiliriz ki?
Gereksiz iş icatları...
sevgilinin isminin satılmış olması durumunda, oldukça riskli durumlar doğurabilecek hadisedir.
inanılmaz saçma, sevgilinden ayrıldığında çok büyük pişmanlık duyacağın bir eylemdir.
bkz: (#11484103)
sevgilinin adını dövme yaptırmak hem büyük bir aşk hemde büyük bir cesaret ister. yarına çıkma güvencemiz yokken, o ilişkinin ne kadar süreceğini bilemeyiz, evet doğru ama bu şekilde de yaşanmaz.

''ya ben aslında yaptırıcam ama ya ayrılırsak'' gibi bir düşünceyle hiçbir şey olmaz.

o zaman boşuna buluşmayın, aramayın, sormayın, hediye falanda almayın ha, sonra ayrılırsınız, hediye de gider gibi diğer örnekleri de desteklemiş olursunuz.

ha dostum bu kadar attın tuttun, sen yaptırır mısın sevgilinin ismini dövme diyenlere cevabım; hayır. ama şu var ki bir gün birinin ismini dövme yaptıracak olursam oda çocuğumun ismi olur. can üstüne can kazıtmak böyle bir şeydir herhalde.
ayrıldığında lazer altına yatacaktır.
sonunda pişman olunacak durumdur.
kesinlikle yanlış bir eylemdir. sonu büyük olasılıkla pişmanlıkla son bulacaktır. 5 yıl sonra mı olur 15 yıl sonra mı bilemem ama evlensen bile boşanmama garantin mi var?
önemi ve özelliği değişecek şeylerin dövmesini yaptırmak saçmadır.sevgili kalıcı değildir. he tabi olabilirde ama garantisi olmayan bir durumdur bu. çocuk adını falan yaptırmak dövme olarak dha mantıklı. yada anne baba da olabilir. sonuçta bunlar değişmeyecek şeyler.
ilişkinin durumunu daha da kötüye götürür. herşey güzel giderken biranda korkular kaplar insanın içini. suçlu ararsınız, ama tek suçlu sizsinizdir. vücut sizindir, ve kimse sizden böyle bir saçmalık isteyemez. inanın dövmeden sonra ayrılma ihtimaliniz daha da artar, ki ayrılırsınız da.
sonrasında o dövmeden kurtulmak kat kat daha acı vericidir. manevi acıdan bahsediyorum. üzerine başka bir dövme yaptırabilirsiniz, ki ben bunu öneriyorum, ya da sildirmeye çalışabilirsiniz. hangi yolu seçerseniz seçin tedavi anında onu hatırlayarak ağlayacak duruma gelecek, onunla yaşadığınız eski günleri hatırlayacak, ailenizi daha fazla sevdiğinizi düşüneceksiniz.
inanın kimse size böyle bir durumda yap ya da yapma diyemez. kendiniz karar verin. kendiniz pişman olun, kendiniz bir çözüm yolu arayın.
en vurucu nokta ise; defalarca size onun kim olduğu sorulacak. asla unutmayın, kesin soracaklar ve verdiğiniz cevaptan sonra içten içten size gerizekalı diyecekler, gözlerinde o ifadeyi göreceksiniz. malesef.
allah'ın adını kalbe nakşetmek, yazmak.
direkt sevgiliyi dövmek daha zahmetsiz ve acısızdır. *
ben olsaydı bi sevgilim öyle yapardım şahsen.
eğer ki ortada ciddi bir ilişki varsa, neden yapılmasın dediğim olaydır.* insanın sevdiceğinin ismini taşıması kadar güzel bir şey olamaz herhalde.
çok riskli bir durumdur. insanoğlunun her gün düşüncesi değişmektedir. çok istiyorsanız annenizin, babanızın adını yazdırın derim.
yaşanılacak ayrılık sonrası pişman duyulacak eylemdir.
ayrılık sonrası büyük bir dövmeyle kapatılması muhtemel eylemdir.
ayrıldığında yeni sevgiliye açıklaması zor olacak eylemdir. çıkartmak istemeniz durumunda ise hem paranız hem canınız yanacaktır.
edit: evet, anlatım bozukluğu yaptım.*