bugün

sonucu size bagli olan olaydir. tatli sert bir kiz abisi olarak bir kac onerim olacak.abimizin adini ahmet kabul edelim.

ilk olarak kiz arkadasiniz abisini sizden daha cok sevmektedir. bu yuzden ahmet'le aranizin iyi olmasi sizin icinde iyi olur. Bu rol yapilarak elde edilebilecek bir sey degildir. eksikliklerini goz ardi edip sevmeye calismanizi tavsiye ederim.

soru cevap seklinde devam edelim.

- korkmali miyim?

+ genelde evet. ben, abi 70cm boyunda 40 kilo ve gay bile olsa korkarim, cunku abi gerektiginde kardesi icin canli bomba bile olur.
tabi bunu gerektirecek bir sey yapmadiginizi, art niyet tasimadiginizi ongorursek caninizi sikmaniza bir gerek yok.

- karsisinda nasil davranmaliyim ?

+ oldugunuz gibi davranmalisiniz. zira ahmet dun dogmamistir. onunda kiz arkadaslari olmustur. o yollardan gecmistir. fazla kibarlik ahmet'i dusuncelere sevkedebilir.zaten icinizden gelmeyen davranislar sergilediginizde bu garip gorunecektir.arkadas gibi yaklasip aradaki ince cizgiyi gormelisiniz. mesela onunde sigara,icki icebilirsiniz,cumlelerinizde kufurlu tamlamalar kullanabilirsiniz ama sakin ahmet'e "birak bu isleri ahmet" tadinda arkadasinizla konusurmus gibi konusmayin.

+ eger basbasa bir icki sofrasinda iseniz fazla icmeyin. anlattiklarinizi kafanizdan bir kere gecirin oyle konusun. gecmisinizi, iliskiler hakkindaki fikirlerinizi beyan ederken ahmet'in arkadasiniz olmadigini hatirlayin. yalan soyleyin demiyorum ama "kizin kicindan kokain cektim, daha sonra onun kuzenide aramiza katildi." gibi cumlelere, ahmet "oh! ne guzel yapmissin" demeyebilir.

+ erkekler sizin paranizla, pulunuzla, cevrenizle ilgilenmez, bu tur muhabbetlerden kacinin.gecinmek icin birseyler yapmaya calisiyor olmaniz, abi icin yeterlidir. Kiz kardes durumu kabul etmisse, sorumluluk ahmet'te degildir zaten.

- ahmet'in yanindayken kiz arkadasima nasil davranmaliyim ?

+ her zaman oldugu gibi davranabilirsiniz ama opusmekten ve elinizi kizin kalcasina yakin veya dizinin cok yukarisina koymaniz ahmet'in gozunun atmasina neden olacaktir. pasa pasa elini tutun ve yanagindan opun opecekseniz.

+konusmalarinizda dogal olabilirsiniz.

-baska nelere dikkat etmeliyim ?

+ kiz arkadasiniza vurmaniz,onu kullanmaniz, sik sik aglatmaniz ahmet'in kapinizi calmasina yol acacaktir. Aman diyeyim.
unutmayin, herseyin basi samimiyet ve ictenlik. ahmet'e arada bir telefon edip " abi gel bi icelim ya " deyin. belli bir zamandan sonra ahmet'e " abi bende rahatsiz oldugun begenmedigin birsey varsa soyle elimden geleni yapayim" demeniz ahmeti cok sevindirecek, sorunlarin buyumeden son bulmasini saglayacaktir.

simdilik bu kadar,

allah mesud etsin.

not: her insan farklidir. ben genel hatlariyla ozetlemeye calistim. ilk olarak kiz arkadasinizin onerilerini ciddiye alin.
zira sorumluluk kabul etmiyorum.
sevgilinle ilgili kötü emellerin yoksa, pek te korkulacak bir durum değildir.
(bkz: kayınço)
sevgilinin babasıyla tanışmaktan bile daha zor olan durumdur. çünkü baba olgunluk gösterip,sakin kalmayı başarabilir belki yaşı gereği. ama bu durum abi için söz konu bile değildir.
Sevgilinizin ve abisinin yoğun ısrarları nedeniyle abisiyle tanışma durumudur.
Sevgiliniz için pek zor durum değildir aslında. Hele bir de abisinin sizden haberi varsa hiç de zor durum değildir.

insan ister istemez heyecanlanır hatta korkar. Belki sevgilinizin abisi sizi yemeyecektir yese bile sevgilinize biraz birşeyler bırakacaktır elbet.

Evden çıkmadan önce;
ZeBaNi: zbn
Ev Sakini: es

es: ee ee bugün nereye gidiyorsun bakalım
zbn: sevgilimin abisi beni görmek istiyordu onunla buluşacağım.
es: hadi ya ciddi misin?
zbn: ne yazık ki evet... (baş yavaşca öne eğilir ve söylenir)
es: "bir kız uğruna gitti garibim" yazdırsak olur mu?
zbn: anlamadım neyi nereye yazdırıyorsun?
es: ya mezar taşına diyorum, öyle yazdırsam güzel olur değil mi?

e tabi evde böyle bir diyalog geçerse buluşma daha da zorlaşır. Sanki sevgilinizin abisi değil de 26234 suçtan fbi, mit, greenpeace* ve bakkal* tarafından aranan azılı bir suçlu ile buluşacakmışınız gibi gelir.
Sonra sevgilinizden "abimin sevgilisi ile konuştum fazla birşey yapmazmış :p" şeklinde bir mesaj gelir. Siz de kendi kendinize "Nasıl fazla birşey ya? Ben sana doyamadan ölmek istemiyorum" şeklinde mırıldanırsınız.

Sevgilinizin abisinin çalıştığı yere gitmek için otobüse doğru ilerlersiniz ama ayaklarınız sizi geri götürmek istiyordur. "Evet evet orada birşeyler olacak" demek istiyordur sanki ayaklarınız.

Otübüse bindikten sonra bir mesaj daha gelir sevgilinizden "abimle seni bekliyoruz" şeklinde. içinizden "Allah'ım sevgilimin yanında azrailim duruyor" dersiniz. Otobüsten iner sevgiliniz sizi alır ve abisinin çalıştığı yerin yanına götürür.
Sevgiliniz size işkence etmek istercesine sarılmak istiyordur ama abinin bu durumdan pek hoşnut olmayacağı kesindir. Yani ölümünüz uzun süreli ve acılı olacaktır.
Zaten daha önceden sevgilinizden abisinin ciddi ciddi bir ağır abi olduğu haberlerini almışınızdır kalp atışınız 200e vurmaktadır, ecel terleri dökmektesinizdir, abinin yanınıza geleceği yer bellidir ama heryerden tehlike gelebilecek gibi etrafınıza bakınır durursunuz sürekli.
Ve sevgiliniz elinizden tutar ve zorla abisinin çalıştığı yere götürür sizi. artık ayaklarınız geriye doğru depar atmaktadır ama sevgi denen şey herşeyden üstün gelir ve sevgilinizin abisi ile göz göze gelirsiniz.
eliniz ayağınıza dolaşır, ağzınızdan kelimeler çıkmaz zaten çıkanlarda o an ki heyecanla anlamlı şeyler olmaz.

+ne yapacaksınız şimdi?
-bilmiyorum
+siz yukarıda kafede birşeyler yiyip için ben geleceğim, (olm uzun çıktın bak ben birkaç adam toplayayım der sanki abi)
-biz biraz dolaşsak? (hani son bir defa dünyaya bakayım. ciçekler, böcekler, kuşlar, insanlar vs vs )

kafeye gidilir ve abi beklenir.
+Elim heyecandan terledi ya...
-ver bakayım, pfff amma heyecan yaptın be!
tam sevgiliniz elinizi tutar ve siz abiyi görürsünüz. eliniz biricik kardeşinin elini tutuyor. Abi cebinden birşey çıkartmak için hazırlanır (belki bazuka, belki de baretta) ama çakmak ve sigara çıkartıyordur.

abiyle aynı masaya oturursunuz ve artık kalbiniz durmuştur, ecel terinin yerini gözünüzün önünden geçen bir film şeridi alır. hayat güzeldir, sevgiliniz güzeldir. birden imanınız artar ve dua etmeye başlarsınız içinizden...

abi: seni bekliyorduk bizde, gözlerimiz yollarda kaldı
zbn: (aylardır beni öldürmek için bekliyormuş, hayır ölemem bennnn) ben de bekliyordum. (neyi bekliyorsun be ölümü mü?)

Abiyle gayet güzelce konuşursunuz ve abi gider derin bir nefes alırsınız ama hala abinin çalıştığı alışveriş merkezindesinizdir. dışarı çıkmanız gerekmektedir. bir günde bu kadar heyecan bu kadar panik yetmektedir.
sevgiliniz sırf gıcıklığına size sarılmak istemektedir, elinizi tutmak istemektedir. Sizde abi görürse beni dilim dilim keser olmadı yürüyen merdivenlere kafamı sürter diyerekten sevgilinizden bir yandan kaçar bir yandan da korkulu gözlerle çıkışı ararsınız.

çıkarılması gereken sonuç;
sevgilinize hayır diyemiyorsunuz diye her dediğini kabul etmeyin, kıvırın kıvırabildiğiniz kadar.
fazla panik yapmayın abi herşeyi sezer.
ama kesinlikle tanışın en azından daha rahat olursunuz ve sevgiliniz de kendini biraz daha güvende hisseder.
sevgilinizin abisi seri katil, canavar ya da başka birşey değildir, senin benim gibi insandır sadece herşeyden çok değer vediğiniz sevgilinizin abisidir.